Як завести оку.

Процес пуску двигуна вашої «Оки» є для неї своєрідним «пробудженням». Від процесу запуску залежить як стабільна і довгострокова робота двигуна, так і функціонування окремих елементів трансмісії. Як правильно запустити мотор і продовжити термін його служби?
Вам знадобиться
  • - Ваш автомобіль «Ока»;
  • - трохи терпіння.
Інструкція
1
Зручно розташуйтеся у водійському кріслі. Навіть якщо ви не плануєте почати рух, а просто вирішили прогріти двигун, все одно завжди будьте готові до початку двіженія.Поверніте ключ запалювання в положення включення електромережі автомобіля. Цією дією ви справите запуск всіх необхідних для пуску двигуна сістем.Виждіте кілька секунд. Це необхідно для того, щоб електромережу автомобіля повністю прийшла в готовність до старту двигуна.
2
Поверніть ключ запалювання до упору в положення запуску стартера, утримуйте його в такому положенні не довше 4-5 секунд. Якщо пуск двигуна не вдався, почекайте 15-20 секунд і повторіть запуск стартера.Отпустіте ключ, щоб він повернувся в положення, описане в кроці 2, коли почуєте і відчуєте, що двигун запустився.
3
Для запуску двигуна в холодну погоду поверніть ключ в положення включення енергосистем автомобіля і почекайте не менше 30-60 секунд. Увімкніть систему вентиляції і зробіть «підкачування» педаллю газу, вичавивши її 2-3 рази. Холодного двигуну необхідно більше часу для адаптації перед пуском. Вентиляція допоможе «підбадьорити» всі системи запуску, а прокачування педаллю газу звільнить карбюратор від зайвої паливної суміші і збагатить її.
Зверніть увагу
У холодну погоду обов'язково дайте двигуну вашої «Оки» достатньо часу на прогрів. Різке підвищення його обертів при низькій температурі може призвести до прискорення зношуваності окремих вузлів, а іноді й до виходу їх з ладу.
Корисна порада
Порада: Оптимальна температура двигуна, при якій можна починати рух, становить 50-60 градусів за Цельсієм. Інформацію про температуру ви можете знайти на приладовій панелі, прочитавши або подивившись відповідне інформаційне табло.