Як навчити дитину алфавіту.

Традиційне навчання читанню починається з вивчення букв. Але багато дітей ніяк не можуть запам'ятати ці незрозумілі символи. Для досягнення результату проводити заняття краще в формі гри.
Інструкція
1
Виріжте з кольорового картону кілька великих літер. Краще, якщо це будуть голосні або букви, що мають відношення до самої дитини і його близьким. Зазвичай малюк легко запам'ятовує букви, з яких починається його ім'я та імена його родичів. Не старайтесь відразу охопити імена всій численної рідні, для початку краще зупинитися на 3-5 буквах.Можно повісити ці букви на чільне місце і періодично називати їх дитині. А можна зробити фотоальбом, в якому буде фотографія родича, а поруч - «його» буква. Разом з малюком розглядайте фото близьких, промовляйте їх імена і звертайте увагу на кольорові «символи», розташовані поруч із зображенням. Коли дитина засвоїть 3-5 букв, фотоальбом можна буде поповнити новими фотографіями і яскравими літерами.
2
Ліпіть букви з пластиліну або солоного тіста. Ця заняття дозволяє не тільки з цікавістю провести час, але і відмінно розвиває дрібну моторику дитини .
3
Щоб дитина швидко вивчив алфавіт, можна пограти з ним в наступну гру. Зображайте ту чи іншу букву власним тілом, наприклад, встаньте рівно і розставте в сторони руки. Ця фігура буде нагадувати букву Т. Дитина повинна вгадати її і повторити за вами. Потім можна помінятися ролями.
4
Робіть букви з рахункових паличок, дроту, мотузки або нитки. Пропонуйте дитині дописати на папері зламані букви, тобто ті в яких не промальований той чи інший елемент.
5
Вигадуйте і свої ігри на вивчення букв. І пам'ятайте, дитина краще запам'ятовує інформацію, коли задіяно декілька видів пам'яті. Тому заняття повинні проходити в русі, з використанням наочних матеріалів і звукового супроводу.
Корисна порада
Вивчайте з дитиною назви звуків, а не букв. Якщо малюк вивчить «ЕМ» замість короткого «М», йому буде складно поєднати букви у склади. Замість звичного й рідного «Мама» у нього буде виходити безглузде «Ем-А-Ем-А».