Як розрахувати платежі кредиту. Розрахувати графік платежів по кредиту.

Що стався за останнє десятиліття бурхливе зростання ринку кредитування, зокрема, кредитування фізичних осіб, виразно привів до деякого зростання фінансової грамотності людей. Адже для того щоб користуватися кредитами, потрібно планувати грошові потоки і представляти, з чого будуть складатися платежі. Для того, щоб розібратися в структурі платежів більш глибоко, а заодно і перевірити, чи немає в сумі виплат якихось прихованих комісій, розрахуємо платежі кредиту самостійно.
Вам знадобиться
  • інженерний калькулятор, олівець і аркуш паперу
Інструкція
1
Найбільш поширеним в практиці кредитування малого бізнесу та фізичних осіб є аннуїтетний платіж. Це такий платіж, сума якого однакова протягом усього часу дії кредитного договору. Аннуїтетний платіж структурно складається з 2 частин: кредитної та процентної. Протягом терміну кредиту їх взаємне співвідношення змінюється. На початку в платежі переважають відсотки, в кінці основна частка - кредит. Розрахувати платежі кредиту можна за такою формулою: П = С? (I? (1 + i) ^ n)/((1 + i) ^ n - 1) П - це величина платежаС - сума кредітаi - це процентна ставкаn - кількість термінів нарахування відсотків
2
Розрахуємо платіж по кредиту 150 000 рублів, взятому на 60 місяців під 21% річних. Важливий момент. Відсоткова ставка i розраховується виходячи з числа періодів розрахунку відсотків. У нашому прикладі термін кредиту 60 місяців, а ставка 21% річних. Для використання в розрахунку ми перерахували річну ставку в місячну: 21/12 = 1,75. І перевели її в десяткові частки, тобто 0,0175. Підставляємо значення в формулу: П = 150000? 0,0175? (1 + 0,0175) ^ 60/((1 + 0,0175) ^ 60 - 1) Отримуємо щомісячний платіж: П = 4'058,00 (руб.)
3
Але при укладенні кредитного договору графік платежів складають по конкретних днях. Тому для точного розрахунку виплат річну відсоткову ставку переводять в денну, тобто ділять на 365 днів. При цьому, відповідно, збільшується і кількість періодів нарахування відсотків, тобто величина n. Різниця при використанні в розрахунках місячної та денної відсоткової ставки є, але невелика. Зазвичай вона коливається в межах декількох десятків рублів в сумі платежу. Якщо ви непогано розбираєтесь в Excel, в ньому можна побудувати аналог банківського графіка платежів, в якому розрахувати виплати з точністю до дня. При цьому не забудьте головне правило кредитування: відсотки нараховуються на залишок суми боргу. Таким чином, ви будете точно знати, скільки переплачуєте грошей за користування кредитом, і легко обчисліть наявність прихованих комісій, якщо такі присутні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lu3ox5YrXC4
В даний час перелік послуг з кредитування фізичних осіб, наданих банками, постійно зростає. Збільшується і попит громадян на дані послуги. Цілком природно, що при зверненні в банк за кредитом потенційного позичальника цікавить розмір щомісячного платежу.
Інструкція
1
Платіж по кредиту буде залежати від декількох параметрів: відсоткової ставки, термінів кредитування, способу нарахування відсотків (щомісяця, раз на квартал або наприкінці терміну кредитування) і порядку погашення (диференційовані або рівні платежі).
2
Погашення кредиту рівними частками (аннуітетенимі палтежамі) досить поширений спосіб сплати. Цей такий платіж, при якому впродовж всього періоду кредитування сума платежу залишається незмінною. Вона включає в себе суму основного боргу і відсотків. Даний спосіб погашення зручний у випадку великого розміру кредиту, наприклад, по іпотеці, оскільки перші платежі буде менше, ніж при диференційованому погашенні. Але слід пам'ятати, що при аннуїтетних платежах переплата за весь термін кредитування буде більше, оскільки розмір основного боргу, на який нараховуються відсотки, буде знижуватися повільніше, ніж при диференційованому погашенні.
3
Розрахувати платіж по кредиту можна таким чином: сума кредиту * 1/12 річної процентної ставки/(1- (1 + (1/12 річної процентної ставки)) в ступені (1 - термін кредиту, в місяцях)) . Для зручності краще скористатися програмою «Кредитний калькулятор», за допомогою якої можна розрахувати щомісячну суму платежу і підсумкову переплату.
4
При диференційованих платежах розрахувати щомісячний платіж набагато простіше. Сума основного боргу в цьому випадку кожен місяць однакова, тобто основний борг розбивається рівними частками на кількість місяців кредитування. Сума відсотків, що підлягає сплаті, буде з кожним місяцем зменшуватися, оскільки нараховується вона на залишок основного боргу. Суму відсотків можна знайти таким чином: розмір залишку основного боргу необхідно помножити на процентну ставку (в частках), на кількість днів у поточному місяці і розділити на кількість днів у році.