Як обрізати грушу.

Обрізка дерев вважається одним з найважливіших етапів правильного розвитку плодового дерева. Зріз зайвих гілок дозволяє забезпечити рослині більший доступ світла і повітря. Тому, щоб отримати багатий і якісний урожай груш, необхідно знати, як правильно проводити обрізку.
Інструкція
1
Грушу рекомендується обрізати навесні. Якщо ви будете проводити обрізку восени, пам'ятайте, що дерево може підмерзнути. Дану процедуру слід проробляти в період спокою, коли на дереві немає квітів та листя. Спочатку обрізають крону дерева, потім вкорочують пагони.
2
Зазвичай обрізають досить старі рослини - 8-10 років. Розгалужень на таких деревах стає так багато, що вони починають відчувати брак харчування. При цьому на рослині можуть не закладатися плодові бруньки, ростові пагони не досягають своїх звичайних розмірів.
3
Не варто обрізати дерево занадто сильно. Це викличе посилений ріст вертикальних пагонів. Краще виконати різання в два етапи: частина роботи - цього року, що залишилася - в наступному.
4
Спочатку необхідно видалити всі пагони, що відходять від стовбура під гострим кутом.
5
Далі прибираємо пагони, які ростуть паралельно стовбуру. Приберіть теж не плодоносні відростки. При цьому намагайтеся не залишати пеньків, оскільки вони ускладнюють заростання ран. Не робіть і занадто глибокий зріз, так як може утворитися довго не загоюються рана.
6
У міру можливості видаліть центральні пагони (пагони, спрямовані в центр крони). Крупну важку гілку видаляйте по частинах. Спочатку якомога глибше підпиляєте її знизу, а потім пиляйте зверху. При цьому гілку повинна відламана від власної ваги.
7
Укоротіть ствол. Зрізайте його так, щоб поверхня була якомога менше і рівніше. Не робіть заокруглень деревини.
8
Обробіть зрізи варом або іншим спеціальним засобом. Інакше виділяється сік з дерева буде його послаблювати і залучати шкідливих комах. Шар садового вару повинен бути не менше 5 мм. Крім того, деякі садівники використовують для цих цілей латексні фарби, куди додають солі міді. Вони забезпечують захист і деяку пористість.
Зверніть увагу
Щоб обрізка пішла груші на користь, треба виконувати її, дотримуючись таких правил. Не обрізайте дерево відразу занадто сильно - це викличе утворення потужних вертикально зростаючих пагонів (Волчков), які за рік-другий доженуть і переженуть колишню крону. Розбийте обрізку на 2 етапи: частину роботи виконайте в поточному році, що залишилася -в наступному.
Корисна порада
Груші обрізають так само, як і сорти яблуні першої групи, т. Е. Проводять сильне, а іноді середнє укорочення. Друга група сортів характеризується хорошою збудливістю нирок і слабкою побегопроізводітельной здатністю (Грушівка московська, Аркад жовтий, Боровинка). Дерева цих сортів відрізняються помірним розгалуженням і щедрою закладкою коротких плодових утворень типу кольчаток.