Як визначити зірку.

Зірки споконвіку заворожували людини і полонили його розум. Але пройшли ті часи, коли за правду про зірок спалювали на багаттях. Сьогодні світ відкритий для нових знань, готовий пізнавати і підкорювати космічні простори з міріадами зоряних світил. Професія астронома оповита ореолом казковості і фантастичності, але що заважає вам стати астрономом для себе? Зірки світять всім однаково, і ви цілком можете знайти на небі і свою зірку . Як це зробити, є багато способів.
Інструкція
1
Купіть телескоп - звичайно, не такий величезний і багатофункціональний як в обсерваторіях, але ідеально підходящий для спостереження за зірками в домашніх умовах. Такий пристрій полегшить пошук будь-якого світила.
2
Можна використовувати спеціальну карту, яка складена у вигляді проекцій зірок і їх сузір'їв. Тобто вони зображені там схематично. Тому коли будете зіставляти шукану зірку на небі з картою, враховуйте можливе спотворення зображення.
3
Рамка для спостереження зірок. Нехитре пристосування, яке можна зробити своїми руками. Спосіб описаний в будь-якому підручнику астрономії. Вам тільки потрібно загорітися бажанням і знайти його. А далі вас чекає простір зоряного неба і ваші власні астрономічні відкриття.
4
Ну і звичайно, щоб навчитися знаходити зірки, потрібно почати з самого простого. А яка найвідоміша зірка? Правильно - Полярна.
5
У моряків навіть є така притча. Якщо хто-небудь втратив орієнтир у морі, він повинен згадати головне правило: Іди за Полярною зіркою. Вона покаже тобі правильний курс. Недосвідчені моряки здивовано кричали у відповідь: «Але як я відрізню саме цю зірку від мільйона інших на небі?». А більш досвідчені поблажливо посміхалися: «Йди за найяскравішою ...».
6
Полярна зірка входить до сузір'я Мала Ведмедиця. Вона незахідним. Знайти її можна в будь-який день, в будь-який момент і з будь-якої точки світу.
7
Якщо ви хочете знайти Полярну зірку , то подумки з'єднайте крайні зірки ковша Великої Ведмедиці, оцініть приблизну відстань і продовжите цю лінію в голові вгору на ще п'ять таких же відстаней. Шукана зірка виявиться прямо (а точніше зверху) перед вашим поглядом.