Як міряти талію.

Міряти талію досить корисно, а тим більше робити це потрібно регулярно. Адже перевищення медичної норми сантиметрів на поясі (не мається на увазі модельні 60 см) може стати сигналом до можливого виникнення серцево-судинних захворювань, діабету і ожиріння. А що вже говорити про необхідність виміряти талію для точного підбору гардеробу і білизни. Як же правильно це зробити?
Вам знадобиться
  • - сантиметрова стрічка;
  • або
  • - мотузочок і лінійка.
Інструкція
1
Зніміть одяг, щоб вона не створювала додатковий об'єм. Не слід вимірюватися і в втягування білизни або колготах, інакше ви отримаєте спотворений результат.
2
Знайдіть ваш природний рівень талії. Він розташовується між самою нижньою точкою ребер і самої верхньої кісткою тазостегнового суглоба. Талію досить легко визначити, поставивши руки на стегна. Її правильний обсяг вимірюється в найвужчому місці фігури, якщо дивитися на себе прямо. У людей, чия вага близький до норми, талія розташовується на рівні пупка. Люди з надмірною вагою можуть намацати її на рівні ліктів, опустивши руки вздовж тіла.
3
Обмотайте сантиметрову стрічку навколо вашої талії. Під час вимірювання тримайте сантиметр строго паралельно підлозі.
4
Встаньте, розслабте живіт, видихніть, що не напружуйте прес і не нахиляйтеся. Не затягуйте сантиметром свій живіт, але і не ослабляйте стрічку до провисання. Вона повинна щільно прилягати до вашої талії. Зробіть завмер.
5
Зніміть сантиметр і запишіть свій результат.
Зверніть увагу
Якщо у чоловіка об'єм талії більше 102 см, а у жінок - понад 89 см, слід турбуватися своїм здоров'ям. Кількість жиру в черевній порожнині перевищує допустимі норми. Точний розмір одягу, вимірявши тільки талію, визначити складно. У стандартних таблицях одягу дана величина враховується умовно. Наприклад, для 46 розміру підходить об'єм талії від 67 до 71 см, а об'єм стегон 96-100. Але стегна або талія можуть бути набагато ширше стандартних усереднених параметрів. Тоді 46 розмір виявиться просто малий або великий для вас.
Корисна порада
Якщо ні сантиметра під рукою, талію можна поміряти звичайної мотузкою або товстою ниткою. Обмотайте мотузочку навколо талії, зробіть на ній позначку ручкою або обріжте. Скласти її в кілька разів і виміряйте лінійкою, потім помножте результат на кількість складань мотузки.
Без точного визначення розміру талії важко купити або пошити річ, яка б відмінно сиділа на фігурі людини. Об'єм талії - величина непостійна, тому на неї впливають будь-які зміни в харчуванні, фізичних навантаженнях або стані здоров'я.
Інструкція
1
Вимірювати талію рекомендується без білизни, особливо якщо ви хочете купити щільно облягають фігуру джинси або спідницю. Також краще зняти взуття на високих підборах, щоб у вас була природна постава.
2
Для вимірювань найзручніше скористатися сантиметром. Добре, якщо на ньому будуть нанесені дві шкали - сантиметри і дюйми. Так ви зможете дізнатися свій розмір для російських і імпортних речей. Але якщо сантиметра не виявилося, не біда - можна взяти будь-яку жорстку стрічку або мотузку, оповити її навколо талії і відзначити довжину. А потім виміряти її будь лінійкою.
3
Іноді положення талії визначають, виходячи з положення пупка. Якщо у вас тонка талія і пупок за рівнем знаходиться приблизно посередині між краєм тазостегнової кістки і нижніми ребрами, то ви цілком можете вимірювати там. Але майте на увазі, що положення талії у людини залежить від його анатомічної будови, і вона може перебувати трохи вище або нижче. Більш правильно вимірювати талію в найвужчому місці.
4
Самое вузьке місце в більшості випадків можна визначити візуально. Встаньте перед дзеркалом, випрямтеся, і ви самі побачите, де розміщувати вимірювальну стрічку. Тільки постарайтеся, щоб вона розташовувалася паралельно підлозі.
5
втягувати живіт при проведенні обмірів не потрібно, адже ваше завдання - визначити правильний розмір, а не обдурити свій зір або потішити самолюбство. Стрічка повинна лежати щільно, але не врізатися в тіло. Необхідно, щоб під нею могли поміститися два пальці.
6
Визначити точне місце розташування талії можна також за допомогою тонкої гумки. Пов'яжіть її на пояс, трохи походіть, нахиляйтеся. І незабаром вона ляже там, де потрібно. Якщо ви вимірюєте талію у чоловіка з об'ємистим животом, розташовуйте сантиметрову стрічку приблизно на три сантиметри вище краю стегнової кістки, а попереду - на самій виступає точці живота. Туго натягувати стрічку можна. Це вимір підходить для покупки піджаків і пальто. Якщо ж вам потрібно визначити розмір штанів, вимірюйте обхват талії на рівні пояса.
7
Виміряти талію можна і по вже наявній, добре сидить на вас речі. Для цього візьміть ваші улюблені брюки або спідницю, покладіть їх перед собою на стіл, попередньо застогнав ґудзик, і виміряйте пояс. Стрічку прикладіть між крайніми точками внизу паска, через гудзик. Результат вимірювання помножте на два. Це і буде обхватом талії.
8
При покупці джинсів знати свій розмір талії особливо важливо. На ярлику він позначається буквою «W». Якщо ви вже знаєте російський розмір талії, відніміть з нього цифру 16 і отримаєте те число, яке треба шукати на ярлику. Наприклад, якщо ви носите 48 розмір штанів, потрібно купувати джинси з об'ємом талії 32. Звичайно, це в тому випадку, якщо ви любите вільно сидять або жорсткі джинси. Але якщо вам потрібно, щоб вони сиділи на вас в обтяжку, з тієї цифри, яку ви наміряли, відніміть одиницю. У вашому випадку шукайте джинси з об'ємом талії 31.