Як ліпити скульптуру. з чого ліплять скульптури.

Ліплення - чудове заняття як для самовираження, так і для заспокоєння. Почати займатися скульптурою можна в будь-якому віці, навіть якщо ви раніше ніколи цим не займалися. Краще і легше всього ліпити з глини. Це прекрасний матеріал, він є майже скрізь і довго зберігається. Він різниться за кольором і структурою, деякі глини після випалу стають білими, інші здобувають червонуватий відтінок.
Вам знадобиться
  • - глина;
  • - дротяний або дерев'яний каркас для фігури;
  • - плажная простирадло;
  • - поліетилен.
Інструкція
1
Плануючи свою роботу, заготуйте глини більше, ніж необхідно для задуманої вами скульптури. Готується вона просто. В ящик (або в іншу ємність, наприклад, каструлю) насипаєте суху глину. Розрівнювати її треба. Потім заливаєте її водою так, щоб з води виступали окремі горбки. Через три-чотири дні можна глину використовувати для ліплення. Витягуючи її, залишайте нерівний рельєф - щоб в деяких поглибленнях залишалася вода - тоді глина буде мати різну консистенцію, що необхідно для роботи.
2
Ліплять глину в основному руками, але вам знадобляться спеціальні інструменти та обладнання для ліплення. Найкраще ліпити на верстаті, який можна або придбати в магазині, або зробити самому. Він являє собою високий табурет з обертається кришкою. Також знадобиться набір стеків для більш точної роботи, опрацювання дрібних деталей і видалення зайвої глини.
3
Невеликі фігурки в десять-п'ятнадцять сантиметрів заввишки можна ліпити без каркаса. Але більші скульптури вимагають дротяного або дерев'яного каркаса, так як глина матеріал в'язкий і важкий, під власною вагою вона прогинається і опадає.
4
Скульптури з глини обов'язково вимагає окремого фундаменту, навіть якщо вона невеликого розміру. Постамент служить композиційною основою для скульптури і опорою для її окремих частин. Її починають робити знизу, вона як будинок, починається з фундаменту. Спочатку потрібно надати фігурі самий загальний обсяг, грубий, зберігаючи тільки співвідношення частин.
5
Тільки створивши загальний обсяг (нічого, якщо він буде більше, ніж необхідно), приступайте до детального опрацювання. Руками надайте свій скульптурі необхідний вид, розминаючи її. Для того щоб побачити, як вона виглядає з різних точок зору, обертайте кришку верстата. Кругла скульптура повинна добре виглядати з усіх боків, не тільки анфас. Зайве прибирайте стеком, відщипувати руками.
6
Незакінчену скульптуру зберігайте, накривши вологим простирадлом і поліетиленом. Це не дасть їй висохнути. Якщо вона все-таки трохи підсохла, змочіть її водою з пульверизатора і продовжуйте роботу. Готову роботу обпалюють в спеціальній печі.