Як робити комірний масаж.

Якщо у вас з'явилися болі в спині, шиї, голові, періодично німіють руки і пальці, ви погано спите, а тиск скаче - масаж комірцевої зони допоможе позбутися від перерахованих проблем. Єдина умова - робити масаж має фахівець.
Інструкція
1
Воротнікова масаж корисний тим, що з його допомогою можна позбутися від головних болів, розслабитися, зняти набряклість. Остеохондроз відступає після декількох курсів такого масаж а. Людина позбавляється від недуг і стресів.
2
Мета масаж а комірцевої зони - поліпшення притоку крові до голови і зняття м'язових спазмів. Людину, якій необхідно зробити масаж , треба посадити або покласти. Техніка комірного масаж а складається в растирании і поглаживании неблагополучної зони. Перші сеанси можуть бути досить болючими, особливо у випадках, коли хвороба запущена. Але хворобливі відчуття будуть відступати з кожною новою процедурою, поки проблема не буде усунена.
3
Воротнікова масаж допоможе прибрати надлишки сольових відкладень, спайки в області лопаток, додасть більше гнучкості шиї і спині. Роблять його, використовуючи подушечки чотирьох пальців, зігнутих в фалангах. Тривалість подібного масаж а не більш 40 хвилин.
4
Дуже корисний точковий вид комірного масаж а. Фахівцю потрібно знайти больові точки. За ними можна простежити, наскільки застосування такого масаж а є ефективним. При точковому масаж е виконують обертальні рухи другим і третім пальцями. Сила тиску на точки регулюється, поступово збільшуючись. Впливати на больові точки необхідно протягом двох-трьох хвилин, а повторювати рухи - не менше трьох-чотирьох разів, не відриваючи палець від точки. В момент максимального натискання можна робити в точці так звану «вібрацію».
5
Щоб прибрати легкий дискомфорт і розслабити м'язи, слід провести не менше двох-трьох сеансів масаж а комірцевої зони. З метою домогтися оздоровчого ефекту треба проводити від двох курсів масаж а, що складаються з 10 сеансів, раз на півроку. Яскраво виражені захворювання і складні випадки передбачають проходження курсу масаж а з 20 сеансів раз в 2 місяці.