Як вибрати зволожувач-очищувач повітря. Як вибрати зволожувач повітря для будинку.

Багатофункціональний апарат поєднує в собі функції повітроочисника і робить перебування в приміщенні комфортним. Вибрати увлажнітель- очищувач повітря можна, тільки зіставивши його продуктивність і функції з власними потребами.
Інструкція
1
Враховуйте обсяг приміщення. Залежно від розмірів території, яку приладу належить очистити, розраховується його продуктивність. Прорахуйте, який кількість квадратних метрів прилад обробить протягом години - цей показник буде першим параметром вибору кліматичного комплексу.
2
Визначте вологість повітря в приміщенні. Якщо повітря в приміщенні сухий, то вибрати увлажнітель- очищувач повітря важливо - крім очищення повітря , ви отримаєте додаткове зволоження. В іншому випадку придбання багатофункціонального приладу не виправдано.
3
Зверніть увагу на площу барабанів. Комплектація приладів може бути різна - вибирайте моделі з більшою площею барабанів. З великої площі випаровування повітря відбуватиметься швидше.
4
З'ясуйте, який рівень шуму виробляє працюючий комплекс. Перевірте, чи вказані показники шуму для кожного режиму роботи - це важливий критерій вибору приладу, якому належить працювати цілодобово.
5
Оберіть оптимальну конструкцію ємності для води. Найбільш комфортним є робота приладу зі звичайними піддонами - ви не будете чути булькання води. Інші конструкції у вигляді бачків та інших ємностей не відрізняються безшумністю.
6
Зверніть увагу на обсяг піддону для води. Від заявленого обсягу залежить те, як часто буде наповнюватися резервуар.
7
Вивчіть процес розбору зволожувача-очищувача і особливості догляду за ним. Чим менше маніпуляцій буде потрібно при експлуатації, тим краще. Вибирайте модель, деталі якої не вимагають ручного миття.
8
Визначте, чи є додаткові характеристики. Моделі з антибактеріальним покриттям, кількома рівнями потужності переважніше звичайних приладів. Наявність стрижня зі срібла, іонізуючого повітря, є додатковою перевагою. Додаткові пристрої підвищують ціну приладу, але роблять його використання більш комфортним і корисним.
Занадто сухе повітря може стати причиною зниження імунітету, загострення захворювань дихальної системи і постійних головних болів. Звичайно, можна розвісити мокрі ганчірки на батареях або завести рибок (випаровується вода з акваріума буде зволожувати повітря). Але чи не простіше купити зволожувач повітря?
Для багатьох дуже потрібним стало придбання зволожувачів для будинку або робочих приміщень. Вони не тільки підвищують вологість, а й знезаражують повітря. Про зниженому рівні вологості можна дізнатися за такими ознаками, як електростатичне напругу, сухість у роті, болючість при носінні контактних лінз, кровоточивість з носа. При наявності таких незручностей і рятує зволожувач. Розрізняються зволожувачі в основному за принципом роботи.
Взимку, через опалення, вологість повітря в сучасних квартирах у багатоповерхівках може становити всього 20%.
Існує всього три типи зволожувачів: механічні (так звані традиційні), ультразвукові і парові.

Зволоження від ультразвуку

Ультразвукові зволожувачі повітря розпилюють найдрібніші частинки вологи за рахунок роботи ультразвуку (як вже зрозуміло з назви). Золота або срібна мембрана, вібруючи, створює своєрідний туман. За рахунок регулювання інтенсивності роботи приладу можна створити певний рівень вологості повітря, наприклад, 60%. Значна потужність апарату дозволяє використовувати його як вдома, так і в офісах.

Зволоження випаровуванням

Механічний зволожувач являє собою конструкцію з випарного елементу (фільтрувальна папір або вентилятор) і бачка для води. Принцип його роботи заснований на природному випаровуванні. Такий апарат здатний очищати повітря від пилу і домішок. Цей зволожувач надійний за рахунок простоти своєї конструкції і володіє невисокою ціною, проте має ряд недоліків. Він не насичує повітря примусово, а значить, рівень вологості обмежений шістдесятьма відсотками. Також традиційний зволожувач може шуміти при роботі, а значить, його незручно використовувати вночі.
Випарний фільтр в увлажнителях необхідно міняти кожен сезон.

Зволоження кип'ятінням

Паровий зволожувач працює за принципом чайника. Занурені у воду електроди нагрівають воду, і вона починає інтенсивно випаровуватися. На виході температура пари відносно невисока. Після википання всієї води прилад відключається автоматично. Такі зволожувачі часто комплектуються насадками для інгаляції, що дозволяє використовувати їх в медичних цілях. До того ж, тривале кип'ятіння, як відомо, вбиває хвороботворні мікроорганізми, а значить, знезаражує. Парові зволожувачі повітря споживають значну кількість електроенергії і не можуть підтримувати точний рівень вологості. Однак ці зволожувачі ідеальні для використання у великих приміщеннях і офісах, оскільки здатні обробити великий об'єм повітря за короткий час.