Як ловити на джиг.

Джиг , мабуть, один з найстаріших видів рибою лову, застосовують його в основному в полюванні на хижу рибу, а сама риболовля більше схожа на азартну гру. Про джиговую способі сказано чимало, є навіть наукові праці. Тим не менш, для кожного дане вміння індивідуально і певні нюанси повинні визначатися на власному досвіді.
Інструкція
1
Використовуйте при джігової ловлі «ступінчасту» тактику: нерівномірна, стрибкоподібна проводка по дну, або в товщі води. У першому випадку використовуйте важкий джиг, у другому - легкий. Найбільш поширений - донний спосіб, так як він дозволяє ловити в місцях стоянки хижої риби.
2
Закиньте джиг-приманку приблизно на 100 метрів. Пропустити моменту, коли вантаж опиниться в потрібному місці, неможливо: котушка зупиниться, кінчик вудилища розпрямиться.
3
Зробивши 3-5 оборотів котушки, вантаж зрушить з місця. Якщо використовується донний спосіб - приманка повинна пропливти певну відстань уздовж дна, потім знову опуститися. Про що просигналізує уділіще.Подобний цикл потрібно повторювати з певною періодичністю, що встановлюється рибалкою.
4
Набуваючи досвіду в даній лові, можна застосовувати різні паузи, зупинки, руху та багато інших цікавих нюансів.
5
Але необхідно пам'ятати, що хороший результат можливий тільки при правильному підборі приманки, вантаж якої повинен відповідати властивостям води: протягом, різні перешкоди, що ускладнюють «ширяння» приманки в товщі води або по дну. Дуже важливо правильно підібрати товщину волосіні.
6
Запам'ятайте, що починати рибну ловлю на джиг-приманку слід з дальньої відстані. Краще всього, якщо це буде місце годування хижака - мілководді, де мешкає велика кількість мальків. Необхідно враховувати і той факт, що хижак тримається в цьому місці тільки в період активності.
7
При першому закиданні досліджуйте дно або місця товщі води, за якими будете проводити приманку. Крім того, під час дослідження не переставайте «грати» джиг-приманкою в надії на клювання, яка може відбутися в будь-який момент проводки.
8
підсікати не кожного клювання. Велика риба, часто, схопивши приманку, залишається в нерухомому стані, в той час як дрібна - скажено рветься, піймавши «здобич».
Зверніть увагу
Джиг приманки є найшвидшими, вони ідеально підходять для пошуку риби: добре летять при закиданні, працюють при різній швидкості і непогано залучають щуку. Але й коли риба знайдена, можна спокійно продовжувати ловити на «джиг», особливо на глибині, де альтернативи їм, загалом-то, немає. Якщо ж в місці лову глибина не дуже велика, можна використовувати й інші види приманок.
Корисна порада
Як ловити рибу на джиг? Який спінінг краще для лову на джиг? Які бувають джиг-приманки? Як правильно робити джиг-проводку? Які помилки робить спінінгіст? Постараємося в нашій статті відповісти на ці популярні питання. Навіщо потрібно ловити на джиг-приманки? Для початку необхідно сказати про сам принцип лову на джиг-приманки. Він грунтується на так званій «сходинці», тобто нерівномірною, стрибкоподібної проводці приманки.