Як скласти зруб.

Люди, які займаються складанням зрубу , обов'язково скажуть, що справа це дуже непросте, але все-таки здійсненне. Зведення будинку з зрубу обходиться набагато дешевше, ніж будівництво цегляного будинку.
Інструкція
1
Для початку обов'язково визначитеся з матеріалом. Не потрібно на цьому економити, адже будинок повинен служити вам кілька десятків років. Для цього виду будівництва більше підходять такі породи, як ялина і сосна. Саме ці дерева містять у собі необхідну кількість смоли. Це означає, що зруб НЕ БУДЕ розсихатися і буде стійкий до вологи. Також можна використовувати осику. Це дерево теж не боїться води. Вкрай не рекомендується використовувати березу. Справа в тому, що вона починається швидко гнити і потрібно займатися її постійної обробкою.
2
Заготавливать колоди найкраще з осені. В цей час також потрібно зайнятися їх підготовкою до будівництва. Зніміть кору, але не до кінця. Торці не повинні розтріскуватися. У верхнього і нижнього кінців колоди залиште смужки кори шириною 10 сантиметрів. Для надійності краще всього покрити їх густим вапняним розчином і залишити на 3-5 місяців для просушування.
3
Далі переходимо до будівництва. Будь зруб складається з вінців. Їх кількість залежить від висоти будинку. Вінець представляє собою чотири колоди. Вони утворюють горизонтальний ряд зрубу . Перший вінець зрубу називають окладним. Він призначений для того, щоб посилити нижню обв'язку, а також вберегти її від загнивання. Другий вінець - нижня обв'язка, в яку врізаються лаги, стягують її і несуть підлогу. Самі товсті колоди потрібно обтесати на два канти, тобто зробити плоскими з двох сторін. Після цього можна укладати на окладних вінець.
4
Почніть класти зруб. Два колоди укладайте паралельно горизонтально один одному. Після цього на них поперек під прямим кутом потрібно класти два других колоди. Тільки після укладання можна виконувати кутові з'єднання. Врахуйте, будь колода буде збільшуватися в діаметрі від прилеглого до кореня частині стовбура до вершини. Під час укладання колод потрібно чергувати Комлєв і вершини. Гнізда для Нагілу краще робити більше їх довжини на 1,5-2 см через подальшою усушки деревини.