Як пов'язати шкатулку.

В квартирі кожної рукодільниці завжди є залишки пряжі, всякі дрібниці для шиття, різнокольорові намистини і оригінальні гудзики. Все це звичайно лежить без діла. І застосувати нікуди, і викинути шкода. Між тим з усіляких залишків можна зробити чимало корисних речей. Наприклад, шкатулку , куди можна скласти поки що непотрібні дрібниці. В'язана шкатулка може стати і відмінним подарунком. У кожному разі другий такий на світі не знайдеться, адже матеріали у всіх різні. Шкатулку можна в'язати гачком і спицями, будь-яким більш-менш щільним візерунком. Можна прикрасити її рослинним або геометричним орнаментом з тієї ж пряжі, можна розшити бісером або зробити аплікацію зі шкіри.
Вам знадобиться
  • Залишки пряжі
  • Гачок по товщині пряжі
  • Дріт
  • Паяльник
  • Залишки шкіри
  • Бісер
  • Косинець
  • Ножиці по металу
Інструкція
1
Зробіть каркас шкатулки. Зігніть з дроту прямокутник потрібної довжини і ширини. Спаяти кінці. Зробіть ще 3 таких прямокутника. 2 з них підуть на шкатулку , інші 2 - на кришку. Відріжте 4 шматки дроту, рівних висоті шкатулці, і ще 4, відповідних висоті кришки. Припаяйте ребра шкатулки до кутів одного з прямокутників так, щоб вони розташовувалися перпендикулярно основи. Припаяйте зверху другий прямокутник. Точно так же зробіть каркас кришки.
2
Почніть в'язати шкатулку з нижньої основи. Для прямокутної шкатулки зв'яжіть ланцюжок повітряних петель, рівну ширині підстави. Зробіть 2 петлі на підйом, переверніть роботу і пров'яжіть ряд стовпчиками без накиду. Нижня основа взагалі краще пов'язати повністю такими стовпчиками, оскільки це найбільш щільна в'язка. Для поверхні кришки, яка в'яжеться за тим же принципом, можна вибрати й іншу в'язку. Дуже красиво виглядає ажурна в'язана кришка, через яку видно шовкова підкладка контрастного кольору.
3
Для боковин вам знадобляться 4 прямокутника. Висота у всіх однакова і дорівнює висоті шкатулки. Довжина двох прямокутників дорівнює довжині шкатулці, а довжина двох інших - її ширині. Боковини можна теж повністю пов'язати стовпчиками без накиду. Точно так же зв'яжіть борта кришки.
4
Скріплювати деталі почніть з верхньої частини боковин. Прив'яжіть верхній край кожної боковини до верхніх поперечин каркаса. Закріпіть нитку, потім прикладіть прямокутник до відповідної дроті каркаса. Введіть гачок з виворітного боку під перший стовпчик останнього ряду, простягніть робочу нитку навиворіт, щоб вийшла петля, захопіть нитку над дротом і потягніть її в петлю Таким чином прив'язуйте деталь до другого кута каркаса. Чи не обриваючи нитки, прив'яжіть наступну деталь і решта.
5
Зв'яжіть бокові шви. Починайте скріплювати деталі зверху. Закріпіть нитку. Введіть гачок з боку однієї з деталей спочатку навиворіт, потім крізь іншу деталь знову на лицьову сторону. Захопіть робочу нитку, протягніть її крізь обидві деталі, захопіть нитку зверху дроту, простягніть в петлю і затягніть. Слідкуйте, щоб петлі не були занадто затягнутими. Таким чином прив'яжіть всі деталі власне шкатулки і кришки.
6
Прив'яжіть нижнє підставу. Прикріплюйте його точно так само, як ви скріплювали між собою деталі боковини. В'язка має бути дуже рівною. Для скріплення деталей можна взяти пряжу контрастного кольору або більш товсту.
7
Якщо є необхідність, прикрасьте шкатулку . Можна також прикріпити кришку. Це можна зробити різними способами - наприклад, якщо є пластмасова пружина від загальної зошити або петелька від дверцят невеликого шафки. Петельку можна просто пришити. Пружину простягніть крізь одну зі сторін кришки і відповідну сторону шкатулки. Це може бути довга пружина або одна-дві короткі. Коротку краще протягнути по центру.
Зверніть увагу
Дріт повинна добре тримати формуМожно зв'язати шкатулку зовсім без каркаса. Принцип в'язання той же самий, але після скріплення деталей шкатулку необхідно жорстко накрахмаліть.Для внутрішньої обробки можна використовувати шматок шовку, клаптики різних тканин.
Корисна порада
Скриньку можна зв'язати і одним полотном. Почніть в'язати її з довгого верхнього краю. Дов'язати дощенту, додайте петлі на короткі боковини і в'яжіть до іншого краю підстави, після чого сбавьте петлі і зв'яжіть ще одну довгу боковину. Кришку в'яжіть точно так же. Скріплювати в цьому випадку доведеться бічні шви і верхні краю з краями каркаса.