Як навчитися їздити на велосипеді.

Велосипед - це відмінний засіб пересування, яке є дуже мобільним і не дорогим. На ньому можна їздити на роботу, об'їжджаючи нескінченні пробки, або на природу в компанії друзів. Варіантів маса. Крім того, велосипедні прогулянки є відмінним засобом у боротьбі зі зниженням ваги. Однак оцінити всі ці плюси неможливо, якщо ви не вмієте кататися на велосипеді .
Інструкція
1
Саме основне - правильно відрегулювати сидіння. Це потрібно для того, щоб вчасно спертися ногою на землю. Ви повинні так налаштувати велосипед, щоб у вас не виникало відчуття дискомфорту. Запасіться захисним одягом: нарукавники, наколінники, щільні светри і штани. Вибирайте старий одяг, який не шкода викинути. Виберіть майданчик для тренувань. Краще всього, якщо це буде місце з Нерихлий землею, так як колеса в ній не будуть грузнути.
2
Спочатку їздите без використання педалей. Потрібно відчути баланс. Поставте ліву ногу на землю, а праву на педаль велосипеда. Ногою, яка стоїть на поверхні, відштовхніться, а іншу розслабте і не прикладайте абсолютно ніяких зусиль. Намагайтеся так проїхати якомога далі, не нахиляючись в бік. Кермо вивертати не потрібно. Баланс підтримується вашим тілом, а не цим елементом управління.
3
Переходьте до самої їзді. Коли ви сідаєте на велосипед, то головне - не панікуйте. Просто розслабте ваші м'язи. Розподіліть вагу тіла по чотирьох точках - на ноги і на руки однаково. Рух частин тіло повинно відбуватися плавно, без особливих ривків. Дуже важливу роль в утриманні балансу грають очі. Немає необхідності дивитися собі під ноги, дивіться вперед, тільки вперед! Мозок сам регулюватиме рівновагу щодо інших об'єктів.
4
Вчитися їздити на велосипеді потрібно виключно на рівній і прямій поверхні. Вивертати кермо немає необхідності. Коли ви їсте, то чи не напружуйте свої м'язи. Розслабтеся, не тисніть на педалі щосили, підніміть голову вгору, але кермо тримайте міцно. Якщо ви збираєтеся повернути, то не варто різко смикати кермо. Злегка поверніть корпус і кермо. І ще один важливий факт: занадто швидка їзда на велосипеді вимагає певних навичок і знань, надто повільна їзда на велосипеді ускладнює утримання рівноваги. Необхідно їхати в середньому темпі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HgTLhXMQclA
Зверніть увагу
Для того щоб навчитися їздити на велосипеді, потрібно, перш за все, добре вміти тримати рівновагу. За відчуття рівноваги у людини відповідає вестибулярний апарат - частина внутрішнього вуха, яка дозволяє в будь-який момент часу визначати положення тіла в просторі і вносити відповідні корективи в траєкторію руху.
Корисна порада
Для того щоб навчитися їздити на велосипеді, почніть з оволодіння умінням підтримки рівноваги. Так як це вимагатиме участі майже всіх груп м'язів, ви повинні перед початком навчання бути в хорошій фізичній формі. Навчіться спочатку тримати рівновагу, не використовуючи педалі. Наведіть їх в горизонтальне положення, поставте толчковую ногу на одну з них. Натисніть на педаль і, проїхавши трохи вперед, поставте іншу ногу на другу, відштовхнувшись від землі.
Їзда на велосипеді приносить не тільки користь і задоволення, але й зміцнює здоров'я. Адже це не тільки відмінний засіб пересування, але ще й тренажер. А яку радість приносить їзда на велосипеді дітям! Навчитися їздити на ньому досить просто. Для цього треба тільки запастися терпінням і пам'ятати про безпеку.
Інструкція
1
Для навчань виберіть рівну площадку, можна з невеликим ухилом. Краще доглянути таке місце, де мало народу, і вам ніхто не заважатиме.
2
Сама необхідна річ в екіпіруванні велосипедиста - це шолом. Допоможуть уникнути травм при падінні рукавички, наколінники і налокітники. На ноги краще надягти взуття із закритим верхом.
3
Тепер займемося велосипедом. Його необхідно підігнати під себе. Відрегулюйте сидіння. Запам'ятайте, що коли ви в сідлі, ноги повинні стояти на землі. З часом сідло можна підняти так, щоб носок стопи торкався землі. Це і буде оптимальною висотою сідла. Також необхідно розібратися в пристрої гальм і керма.
4
Спробуйте, сидячи в сідлі, утримати рівновагу, при цьому на кілька секунд відривайте ноги від землі. Ця вправа допоможе вам трохи відчути баланс, рівновага, зручність сидіння і керма.
5
Тепер потихеньку можна починати рух. Відштовхніться ногами від землі, не зачіпаючи педалей. Найкраще це робити з невеликого ухилу. Не забувайте про гальмо, регулюйте швидкість. Можете направляти велосипед в різні боки - вільно керуйте ім. Не забувайте дивитися саме на дорогу, а не на педалі або ноги. У зворотному випадку ви будете втрачати рівновагу. При необхідності торкайтеся ногами землі, щоб утримувати себе.
6
Якщо ви відчуваєте, що падаєте, то спочатку загальмуєте і лише потім вставайте на землю самі. Тепер спробуйте проїхатися, крутячи педалі. Набирайте невелику швидкість. Для початку проїдьте маленькі відстані в 3-5 метрів і лише потім, повністю опанувавши технікою педалювання, можете поступово збільшувати відстань.
7
Наступний крок - повороти. Спробуйте розвернутися наліво і направо. Відпрацюйте рух по колу в обидві сторони.
8
Ну а тепер спробуйте об'єднати всі ступені навчання: постарайтеся проїхати метрів 50, загальмуєте, розверніться і поверніться назад. Як тільки це почне у вас виходити без проблем, значить кататися ви вже практично навчилися.
Корисна порада
При виїзді на дорогу завжди дотримуйтесь правил дорожнього руху. Завжди надягайте шолом при їзді на велосипеді і уважно стежте за дорогою.