Як побудувати гусятник. Гусятник своїми руками.

Ви хочете займатися розведенням гусей? Тоді вам слід подумати про приміщення для цієї птиці. Гуси дуже чутливі тварини, але при цьому вони невибагливі до тепла. Для їх утримання можна побудувати холодне приміщення з дощок, колод, глини або іншого матеріалу. Однак, як і в будь-якому будівництві, є в споруді гусятник свої особливості.
Вам знадобиться
  • - матеріали на будівництво приміщення;
  • - годівниці та поїлки;
  • - обгороджений вигул;
  • - водойму.
Інструкція
1
Розрахуйте площа необхідного приміщення виходячи з: кількості птахів (на 1 кв.м повинна розміщуватись не більше 2 гусей), можливості зберігати корми та підрощувати молодняк. Сплануйте вигул для птахів або два роздільних - для молодняка і дорослих гусей.
2
Оберіть на ділянці місце для майбутнього гусятник . Врахуйте будова не повинно підтоплюватися ґрунтовими водами. Краще якщо фасад споруди буде виходити на південну сторону. У приміщенні не повинно бути вогкості і протягів. Пол і стіни потрібно періодично дезінфікувати. Обов'язково обладнайте приміщення вікном з південної сторони. Площа вікна щодо площі підлоги - 1:14. Проведіть в гусятник світло, лампи розмістіть над поїлками і годівницями. Зробіть лаз (50х50 см) для виходу птиці у вольєр. Від підлоги в приміщенні лаз повинен бути піднятий на 5 см.
3
Підлоги закладіть на висоті 20 см над землею - це запобіжить проникнення вогкості в приміщення. Пол можна виконати з дощок або зробити глинобитним. Обов'язково засипте його товстим шаром соломи, стружки, сфагновим торфом, соняшникового або просяний лушпинням. Для того щоб настил залишався сухим, частіше міняйте засипку.
4
Обладнайте приміщення поїлками і гніздами. Гнізда зробіть 60 см шириною, 80 см завдовжки і 100 см у висоту. Вони повинні бути встановлені на підлозі, щоб птах спокійно могла забратися туди. Кожне гніздо розраховане на 4-5 гусей. На вулиці в вигулі обладнайте годівниці для птахів. Їх можна зробити з дощок. Головне до них вимога - легкість. Довжина - не менше 15 см на 1 голову. Можна зробити кілька годівниць, щоб не створювати тисняву птиці біля них. В якості поїлок можна використовувати відра. Розміщуйте відра краще на спеціальних піддонах, тому птах розбризкує воду, і підстилка намокає.
5
Якщо ви хочете отримати від своїх гусок потомство, влаштуйте їм бетонований водойму. Це може бути плоский басейн глибиною 20-30 см і довжиною не менше 0,5 на 1 гусака. Правда ця споруда потребують частого чищення та дезінфекції.
Зверніть увагу
Гусь птах норовлива і може вередувати і довго не йти в новий гусятник.