Як позбутися від попелиці на кімнатних квітах.

Роль кімнатних рослин велика: вони є не тільки прикрасою квартири, але і генераторами кисню. Але найчастіше наших «зелених друзів» атакують дрібні комахи - попелиця, що змушує шукати способи усунення цих шкідників.
Вам знадобиться
  • - зола;
  • - дігтярне мило;
  • - лушпиння цибулі або часнику;
  • - чистотіл;
  • - цитрусові кірки ;
  • - махорка або тютюн;
  • - коріння або листя кульбаби.
Інструкція
1
Щоб позбутися попелиці на кімнатних кольорах, використовуйте інсектицидні препарати, такі як інтавір, Неорон, Арріво, Актара і багато інших, вибір цих хімічних препаратів дуже великий . Якщо маються сильно уражені листя, то їх краще видалити. Обробку проводите, дотримуючись інструкції, що додається до хімікату. Найчастіше через певну кількість днів буде потрібно повторне застосування препарату, більше 3-4 разів застосовувати один і той же хімікат не слід, тому що вижили особини здатні давати потомство, стійке до дії хімікату.
2
Використання хімічних препаратів в закритому приміщенні несприятливо впливає на здоров'я, як домашніх тварин, так і самої людини, тому народні засоби є хорошою альтернативою. Залийте 700-800 грам золи 10 літрами окропу і залиште настоюватися протягом доби, після нашаткуйте дігтярне мило і додайте в цей розчин, потім можете обприскувати рослина.
3
Позбутися попелиці на кімнатних кольорах можна за допомогою настою лушпиння цибулі або часнику: заваріть лушпиння окропом, дайте розчину настоятися і охолонути, після чого обприскуйте заражене рослина. Повторювати обробку слід три рази через кожні 7 днів.
4
300 грам свіжого чистотілу (вся рослина з квітками) або 100 грам сухого залийте літром окропу і настоюйте 36 годин, після обприскуйте кімнатна квітка.
5
200 грам цитрусових кірочок залийте літром окропу, залиште на 3-е доби в теплому місці, потім обприскуйте.
6
Поставте поруч із зараженим попелиць рослиною пеларгонію запашну, і через кілька днів шкідники зникнуть.
7
40 грам махорки, тютюну настоюйте протягом 2-х діб в літрі води, після розведіть розчин ще літром води і застосовуйте.
8
Дрібно нарізану цибулину залийте окропом і настоюйте 6-7 годин. Потім розчин процідіть і використовуйте.
9
300 грам коренів або листя кульбаби залийте 10 літрами води і настоюйте 2 години, проціджують і обприскуйте.
Зверніть увагу
Рослини після нападу попелиці втрачають декоративність, покриваються липкими виділеннями і сажистий грибком. Так як же вбити тлю? Позбутися від попелиці ви можете будь-яким з нижче перерахованих способів. Способи боротьби з тлею: В разі незначного ураження рослини попелиць може допомогти регулярне купання під душем або обрізка найбільш заселених частин рослини.
Корисна порада
Тля - на англ. «Aphid» - найпоширеніший шкідник кімнатних рослин. Це дуже дрібні комахи зеленого, бурого або чорного кольору, який залежить від виду. Живе тля колоніями і дуже швидко розмножується, тому, якщо її не знищувати, то вона покриє всю рослину і перейде на інше. Рослини, на яких живе тля, повільно ростуть. У них викривляються стебла, закручуються листя. Існують декілька способів боротьби з тлею