Як видалити жирні плями з замші. Як вивести масну пляму з замші.

Вироби із замші, так улюблені багатьма модницями, вимагають особливого догляду. Будь то сумочка, рукавички або взуття, в процесі використання вони швидко забруднюються і втрачають свій вигляд. Не варто зневірятися, адже почистити такий виріб і видалити жирні плями з замші не представляє особливої праці.
Вам знадобиться
  • - тальк;
  • - бензин;
  • - велика сіль або чистий річковий пісок;
  • - нашатирний спирт.
Інструкція
1
Вивести з замші жирну пляму можна за допомогою звичайного тальку, який використовується в дитячій присипці. Його можна купити в аптеці. Тальком густо присипають жирну пляму і залишають річ в такому вигляді на 2-3 години. За цей час тальк повинен увібрати з виробу весь жир, після чого його видаляють щіткою для замшевих виробів.
2
Якщо тальк не допоміг видалити жирну пляму, спробуйте вивести його бензином. Шматочок тканини потрібно змочити очищеним бензином (наприклад, для запальничок) і протерти забруднене місце на замшевому виробі.
3
Видалити жирні плями з замші можна також крупною сіллю або чистим річковим піском. Для цього сіль або пісок кладуть у бавовняний або лляний мішечок, нагрівають його і прикладають до жирного плямі. Якщо немає мішечка, можна використовувати серветку або носову хустку з бавовни або льону. Тканина обов'язково повинна бути натуральною, щоб добре вбирався жир.
4
Очищення матиме більший ефект, якщо є можливість підкласти під забруднену ділянку замші серветку, змочену в чистому бензині.
5
Ворсинки, прим'яті в процесі чистки, можна підняти спеціальною щіткою для замші або ж скориночкою підсохлого хліба. Для освіження замші та підняття ворсу можна також потримати виріб над парою.
6
Інші плями з замшевих виробів можна видалити таким чином - в мильну воду додати трохи нашатирного спирту, збити піну, взяти цю піну щіткою і чистити нею замшу.
7
Для чищення коричневих виробів із замші можна використовувати кавову гущу. Її наносять на виріб, дають просохнути і потім чистять сухою щіткою.
8
Крім перерахованих вище способів можна видаляти жирні та інші плями з виробів із замші та нубуку, використовуючи спеціально призначені для цих матеріалів для виведення плям.
9
Взуття та інші замшеві вироби з часом лисніють, набуваючи неохайний вигляд. Щоб очистити залисніли ділянки, їх спочатку протирають дрібнозернистим наждачним папером або чорнильною гумкою, а потім очищують жорсткої гумовою щіткою. Можна також протерти таку ділянку замші ганчірочкою, змоченою нашатирем, а потім почистити самої дрібнозернистим наждачним папером.