Як оцінити вартість квартири.

Професійна оцінка вартості квартири - процес трудомісткий. У спеціалізованих фірмах до співробітників-оцінювачам пред'являються вимоги по отриманому освіти, досвіду роботи та робочим компетенціями. Однак оцінити вартість квартири самостійно - цілком під силу будь-якій людині. Головне - знати, де і що шукати. І хоча така любительська оцінка не буде на 100% точною, все ж вона буде досить достовірною для того, щоб дізнатися ціну квартири.
Вам знадобиться
  • Доступ в Інтернет, газета оголошень, блокнот
Інструкція
1
Самі продаються квартири належать ринку вторинного житла. Тому будемо оцінювати саме їх. Купіть газету оголошень або зайдіть на її сайт у розділ «Нерухомість». Найчастіше об'єкти нерухомості згруповані по місцю розташування і типовим характеристикам.
2
Виберете кілька квартир, приблизно схожих за описом на об'єкт, який потрібно оцінити. Випишіть їх ціни в блокнот. Отриманий діапазон вартості приблизно відповідатиме коливань середньої ціни на квартиру. На цю ціну вже можна орієнтуватися.
3
В останні кілька років дуже активізувалися посередники на ринку нерухомості. Велика частина оголошень в газетах - це оголошення ріелторських агентств. Вони працюють за комісію, яку додають до ціни. Квартири, таким чином, стають трохи дорожче. Тому для достовірності понізьте отриману середню вартість квартири на 5-10%. Квартира оцінена! Насправді, тільки що ми описали полегшений варіант методу порівняльного підходу, застосовуваного фахівцями при необхідності оцінити вартість квартири.
4
Якщо ви живете у великому місті, крім описаного вище методу можна скористатися онлайн-оцінкою вартості квартир. В мережі досить багато сервісів, які дозволяють зробити розрахунок ціни на основі заповнених полів з характеристиками об'єкта нерухомості. Правда, точність даної оцінки буде не ідеальною, але, тим не менш, цілком достовірною для визначення вартості квартири.