Як навчитися в'язати рукавиці.

Як приємно сісти ввечері зі спицями в руках і зв'язати щось тепле, пухнасте, затишне. Рукавиці якнайкраще підійдуть для цих цілей. Їх в'язати можна в будь-який час року. Взимку вони необхідні в морози, а влітку піднімуть настрій і нагадають про новорічні свята і іскристому пухнастому снігу. Здається, що навчитися в'язати їх дуже складно. Однак, це не так.
Вам знадобиться
  • - комплект панчішних спиць з п'яти штук №3,5-4;
  • - 1 моток пряжі 200м/100 г;
  • - сантиметрова стрічка.
Інструкція
1
Для визначення розміру рукавиць вам потрібно виміряти обхват кисті і її довжину. Потім зв'яжіть зразок 10х10см лицьовій гладдю. Розрахуйте необхідну кількість набраних петель для рукавиць. Вийшло число петель наберіть на спиці. Поверніть роботу і пров'яжіть один ряд гумкою 2х2. По досягненні закінчення петель, розподіліть загальна їх кількість на чотирьох спицях. З'єднайте в'язання в коло, зв'язавши нитку з кінцем нитки від початку в'язання. В'яжіть гумкою 2х2 близько 5-7 см.
2
Продовжіть в'язання лицьовими петлями. Виміряйте відстань від початку кисті до великого пальця, воно дорівнює приблизно 5-7 см. Рівно стільки вам необхідно в'язати по колу у висоту. Тепер слід зробити отвір для великого пальця. Врахуйте, дві спиці відносяться до долонній стороні рукавиць, що залишилися дві - до тильної. На правій рукавиці отвір виконується на третій від початку в'язання спиці, на лівій - на четвертій. Зручніше буде використовувати додаткову нитку контрастного кольору. Пров'яжіть 3-4 петлі на спиці робочою ниткою, потім петлі отвори, використовуючи допоміжну нитку. Кількість петель отвори одно 4/5 від кількості петель на одній спиці. Вив'язати потрібну кількість петель, нитку обріжте. Перемістіть тільки що пов'язані петлі назад на спицю і в'яжіть їх вкруговую робочою ниткою до висоти закінчення мізинця.
3
Приступаємо до зменшення петель по бічних частинах рукавиці, яка плавно звужується до середнього пальця. Дві петлі з першої спиці пров'язуємо разом з нахилом вліво, останні дві петлі на другий спиці пров'язуємо разом з нахилом вправо. Аналогічно робимо з петлями з третьої і четвертої спиць. Зменшення петель робіть в кожному ряду, приміряючи на долоню (або орієнтуючись на розмір довжини долоні, якщо в'яжете в подарунок). Якщо зменшення йдуть занадто швидко, то робіть їх через ряд. Коли досягнете бажаної висоти рукавиці, простягніть залишилися 4 петлі з кожної спиці через одну з них, затягніть кінчик і заховайте його з виворітного боку рукавиці.
4
З обережністю витягніть контрастну нитку і вставте спиці в петлі. У верхній частині кількість петель менше на одну. Розділіть нижню частину петель на 2 спиці і витягніть ще по одній петлі на кожну спицю з бічної сторони отриманого отвору. Так само поступите з верхньою частиною петель. Тепер в'яжіть по колу лицьової гладдю до висоти середини нігтя великого пальця. Зменшіть петлі так само, як і нагорі рукавиці. Хвостик нитки сховайте на вивороті пов'язаного пальця. Рукавичка готова! Аналогічно в'яжеться друга рукавиця, але великий палець вив'язується з іншого боку.
5
Можна пов'язати прості і гладкі рукавиці з красивою пряжі. А можна зробити їх різнокольоровими і яскравими. Можливо, вони будуть з жакардовим візерунком. Або з безліччю кіс або навіть з бахромою по краю. Цим і любимо в'язання - можна створити річ неповторну і ексклюзивну, яка не тільки буде служити за прямим призначенням, але й покаже яскраву індивідуальність її господаря.
Зверніть увагу
Найчастіше рукавиці в'яжуть по колу, без швів, з використанням 5-ти спиць. Чотири знаходяться в роботі, а п'ятий спицею їх провязивают.
Корисна порада
Для остаточної обробки, виріб треба випрати вручну і розкласти сушитися на рівній поверхні.