Як вивести чорнильна пляма з одягу.

В сучасний вік чорнильні плями з'являються, як правило, від кулькових ручок, рідше - від справжніх чорнила. Якщо плямочка невелике (наприклад, випадково «написали» кульковою ручкою на світлій блузці), позбутися його можна кількома способами.
Інструкція
1
Потріть плямочка шкільної гумкою для чорнильних ручок.
2
Заперіть пляма простим туалетним милом.
3
Пляма від чорнила здатні очистити наступні сучасні засоби побутової хімії: спрей Amway Pre-Wash для попереднього прання, вологі очищаючі серветки LOC ™, Vanish Oxi Action для різних плям, рідина для прання з добавками яловичої жовчі і натурального мила MSL Consulting , універсальний пляма виводітель Ariel Professional, «Антіпятін» - господарське мило для прання та видалення плям, пляма виводітель «Антіпятін» - активний кисень, Reinex - пляма виводітель універсальний, універсальний пляма виводітель перед пранням Astonish. Інструкції по виведенню плям знаходяться на упаковці кожного із засобів.
4
Щоб вивести чорнильна пляма в домашніх умовах потрібно: Перед виконанням процедури прочитайте на ярличку, прикріпленому на одязі, який склад тканини, і рекомендації з прання та чищення.
5
Участок одягу, на якому розташовано пляма , очистіть від пилу і під нього підкладіть дощечку, загорнуту в шматок чистої білої тканини.
6
Для нанесення миючого засобу на пляма , застосовуйте тугий тампон з вати або тканини і наносите засіб від країв до центру, попередньо тканину навколо плями змочивши водою.
7
Тампони міняйте на чисті в міру забруднення. Після очищення плями, тканину необхідно промити водою.
8
Пляма від чорнила з одягу можна вивести з використанням деяких відомих засобів. Для цього: Пляма від пасти кулькової ручки протріть спиртовим тампоном, потім сіллю і прополощіть в теплій воді.
9
На свіже пляма (на будь-якій тканині) відразу ж насипте сіль і полийте лимонним соком, після зникнення плями прополощіть у воді.
10
Замочите ділянку тканини з пляма м на добу в молоці, після чого ретельно прополощіть у воді з додаванням аміаку.
11
На застаріле пляма налийте гарячий лимонний сік, потім виперіть у воді з милом.
12
На пляма нанесіть підігрітий винний спирт або його суміш в рівних частинах з нашатирним спиртом.
13
Змочіть ватяний тампон сумішшю з 2-х частин гліцерину і 5-ти частин спирту-денатурату, очистіть пляма на кольоровому виробі.
14
На застаріле пляма налийте гарячий гліцерин, витримайте небагато, потім змочіть розчином 20% щавлевої кислоти і відразу промийте водою.
15
На пляма на тканини білого кольору ватним тампоном нанесіть перекис водню.
16
Свіже пляма від фіолетових чорнила очистіть тампоном, змоченим спиртом, застаріле - сумішшю спирту і ацетону (ацетон не можна використовувати на кольорових тканинах).
17
Свіже пляма від червоного чорнила протріть тампоном з нашатирним спиртом.
18
Пляма на одязі з натуральної вовни або шовку видаляйте денатуратом з додаванням соляної кислоти (на 1 столову ложку спирту 2-3 краплі кислоти).