Як пересадити ялину.

Багато влад яльці заміських будинків або дач хотіли б мати на своїй ділянці ялина. Щоб здійснити це бажання, вони зазвичай набувають саджанець в розпліднику. Проте можна і пересадити дерево самостійно з найближчого хвойного лісу.
Інструкція
1
Дочекайтеся ранньої весни, так як в цей час року хвойні дерева приживаються краще.
2
Оберіть місце для пересадки їли на своїй ділянці. Воно повинно бути в тіні і знаходитися не ближче 10-15 метрів від будинку і інших споруд.
3
Доглянете в лісі молоду ялина, бажано висотою близько метра. Якщо вибране дерево вище, позначте його південну сторону, зав'язавши на гілці смужку тканини.
4
Заздалегідь викопайте на ділянці яму потрібного розміру, щоб коріння в ній розташовувалися вільно. Для саджанців зростанням вище метра яма повинна бути глибиною близько 70 см і близько 1 метра в діаметрі.
5
Щоб пересадити ялину без особливого збитку для дерева, дочекайтеся підходящої погоди. Оптимальні умови для пересадки - температура повітря + 13-15 градусів і вологе повітря (невеликий дощ).
6
Викопайте ялина і дбайливо покладіть її на бік. Під коріння дерева підстеліть шматок бавовняної тканини розміром приблизно 0,5 на 0,5 м. Акуратно зв'яжіть його кінці попарно, щоб коріння ялини опинилися всередині тканинного «мішка».
7
Перенесіть дерево до призначеному для пересадки місця.
8
Підготуйте яму для посадки дерева. Насипте на її дно опалого хвої або тирси, піску і кислих мінеральних добрив (наприклад, хлористого калію). Якщо ж грунт на вашій ділянці кисла, можна обмежитися тільки піском. Добре також покласти на дно кілька гранітних каменів, які будуть виконувати роль дренажу.
9
Якщо ви хочете пересадити ялину висотою більше метра, прослідкуйте, щоб при посадці її в яму була дотримана орієнтація по сторонах світу. У цьому вам допоможе зав'язаний раніше шматочок тканини на південній стороні крони.
10
Опустіть коріння ялини в яму разом з тканиною - її не слід знімати або розв'язувати. Це робиться для того, щоб зберегти в цілості дрібні корінці.
11
Засипте коріння грунтом, обережно втрамбовуючи її. Слідкуйте, щоб при посадці не була заглиблена коренева шийка: вона повинна бути на 5-10 см вище рівня землі.
12
Рясно полийте дерево і стежте за тим, щоб грунт навколо нього не пересихала.