Як виростити трюфель. Як вирощувати труфеля в домашніх умовах.

Трюфель - це загальновизнаний делікатес. Та мало хто пробували цей вишуканий гриб. Адже трюфель - продукт дорогий і рідкісний. Чому б не спробувати виростити його самостійно? У разі успіху ви зможете не тільки побалувати себе і близьких смачним блюдом, але і непогано заробити, розводячи делікатес на продаж.
Інструкція
1
Першим ділом знайдіть спеціальні сіянці. Для вирощування трюфелів підійдуть горіхові дерева, але не прості, а щеплені спорами трюфелів. Коштує один такий саджанець близько 10 $, купити посадковий матеріал можна в спеціалізованих магазинах - в тій кількості, в якому ви хочете.
2
Далі дуже важливо знайти підходяще місце для висадки дерева або дерев. Ділянка повинна бути захищена від вітру і надмірного сонця, доступу тварин та інших рослин, у тому числі дерев. Для розвитку трюфелів потрібні найкращі умови.
3
Ґрунт - важливий фактор успіху. Перевірте її на рівень рН, поклавши в горщик частина землі і злегка полив її білим оцтом. Якщо побачите, що суміш шипить, значить грунт кислуватий, а трюфелям потрібне лужне. Потрібно або вибрати для вирощування грибів іншу ділянку або підвищити лужної рівень визначеного спочатку місця шляхом поступового додавання вапна.
4
Коли грунт готова, посадіть дерева і доглядайте за ними. Терпляче чекаючи появи трюфелів. Про те, що скоро з'явиться урожай, розкажуть великі опуклості, які з'являться на землі навколо саджанців. Але не сподівайтеся, що це відбудеться дуже швидко. Може пройти досить багато часу. Зате після того, як гриби з'явилися вперше, це буде повторюватися знову і знову - протягом багатьох десятиліть. Тільки не забудьте: всю рослинність навколо нещодавно з'явилися опуклостей-грибів слід ретельно прополювати. Трюфелі не люблять такого сусідства.
Зверніть увагу
Екзотичні гриби можна виростити не в будь-якому кліматі, вони досить примхливі. Якщо у вашому регіоні бувають сильні температурні перепади, наприклад, дуже спекотне літо змінюється суворою зимою з сильними морозами, трюфелі цього не потерплять - сподіватися на хороший урожай не варто.
Корисна порада
Для вирощування трюфелів потрібна дуже добре дренируемая земля, багате удобрена різними поживними елементами.