Як покласти гроші в банк.

Банківські вклади - це спосіб зберегти накопичені гроші від малоприємного дії інфляції. Сенс використання даного інструменту простий. У 2010 році при офіційно визнаному рівні інфляції в 8,8% реальна інфляція, за деякими оцінками, склала близько 16%. Банківські вклади допомагають згладити це знецінення коштів і зробити вплив інфляції не таким помітним.
Вам знадобиться
  • доступ в інтернет і сайти різних банків для вибору
Інструкція
1
Вибираємо банкНа офіційному сайті будь-якого банку представлена вся необхідна інформація про продукти і послуги. Проходимо по посиланню «Вклади» і знайомимося з різними умовами. Нам належить зробити вибір, грунтуючись на терміні вкладу, процентної ставки, порядку капіталізації відсотків і можливості дострокового зняття коштів. Звичайно, вклади володіють і іншими характеристиками, але для більшості людей названі чотири параметра є найважливішими.
2
Вибираємо термін вкладаСамие поширені терміни дії банківських вкладів - від 6 місяців до 2 років. Для того щоб розуміти, наскільки виросте вкладена сума, виберемо термін вкладу, рівний 1 році. Підсумкова інфляція вважається саме за рік. Порівняти дві цифри - просто.
3
Вибираємо вклад за процентною ставкеРазброс процентних ставок по вкладах залежить від декількох факторів. На ставку впливає і термін депозиту, і можливість дострокового зняття грошей, і сума вкладу. Для того щоб уберегти гроші від інфляції, вибираємо ставку на рівні 8-10% річних.
4
Вибираємо періодичність виплати відсотків і капіталізаціюОбично виплата відсотків за вкладом відбувається або 1 раз на місяць або 1 раз в квартал або 1 раз в кінці терміну. Добре якщо банк дає вибір: виплачувати відсотки на окремий рахунок або додавати їх до основної суми вкладу. У обох варіантів є свої плюси. При виплаті відсотків на окремий рахунок їх можна без обмежень знімати і витрачати. Але ми виберемо другий варіант, тому що він кілька вигідніше. Прибавка відсотків до основної суми вкладу називається капіталізацією. Раціональність вибору капіталізації полягає в тому, що після прибавки відсотків до основної суми вкладу в новому періоді відсотки нараховуватимуться вже на збільшену суму вкладу. У підсумку на депозитах з капіталізацією сума приросту грошей буде вище. Так як в цьому випадку збільшення суми вкладу вже відбуватиметься за формулою складних відсотків.
5
Вибираємо можливість дострокового розірвання договору При необхідності розірвати договір вкладу нам потрібно максимально зберегти недоотримані відсотки. Деякі банки при достроковому вилученні вкладу проценти за користування грошима не виплачують. Найкращим вибором буде розірвати договір через кілька днів після настання чергової виплати відсотків. В цьому випадку ми втрачаємо тільки відсотки за дні, що минули з моменту останньої виплати.Надеемся, що наші поради допоможуть вам правильно зберегти заощадження від знецінення. А якщо вам вдасться знайти відсоток за вкладом, що перевищує офіційну інфляцію, то, ви зможете навіть трохи підзаробити на такому вкладенні коштів.
Зверніть увагу
У уникнення прикрих втрат дострокове розірвання вкладу краще провести після чергової виплати відсотків
Корисна порада
Уважно прочитайте умови нарахування відсотків. Капіталізація може збільшити суму приросту коштів на вкладі