Як зробити черепицю.

Серед різних видів покрівельних матеріалів для дахів приватних будинків особливо виділяється черепиця - здавна вона вважається одним із самих естетичних і міцних покриттів і підходить для будь-якого будинку з невеликою кількістю поверхів. Черепиця буває різних видів, і якщо ви вирішили використовувати її в якості покрівельного матеріалу, ви повинні знати, як правильно її укладати.
Вам знадобиться
  • - черепиця;
  • - скоби/цвяхи/кляммери;
  • - вапняний розчин;
  • - олійна фарба.
Інструкція
1
Через великої ваги черепиці дах повинна бути оснащена посиленими кроквами. Укладайте черепицю внахлест або в подвійній нахлест, залежно від її типу. На обрешітці даху стоїть зміцнити черепицю за допомогою скоб, цвяхів або кляммеров, які утримують черепицю на даху.
2
Деякі види черепиці добре тримаються за рахунок власної ваги один на одному. Якщо ж ви кріпите черепицю кляммерами, вставляйте їх в отвори черепиці, а гачки самих кляммеров прибивайте з боку горища до обрешітки з внутрішньої сторони. Щоб закрити ряд одворотів кляммеров, укладіть новий ряд черепиці, край якої закриє верхню частину вашого укладеного ряду.
3
Ті ділянки черепиці, які знаходяться на карнизах, конику і ребрах даху, обов'язково закріплюйте дротом або спеціальними металевими скобами. Якщо дах вашого будинку має великий кут ухилу, перев'язуйте черепицю через один ряд або ж закріплюйте дротом кожну черепицю .
4
Укладайте плитки черепиці на дах знизу вгору, починаючи з карниза даху і закінчуючи коником. Якщо ви кладете пазову черепицю , укладайте її рядами справа наліво, а якщо жолобчасту - навпаки, зліва направо. Якщо черепиця плоска, укладайте її в будь-якому порядку - таку черепицю можна класти і справа, і зліва.
5
Плити укладайте одночасно в три-чотири ряди, прокладаючи для початку дві цілих плитки від початкового фронтону, а в другому ряду встановлюйте плитки внахлест на перший ряд, встановлюючи спочатку половину плитки, а потім цілу плитку. У третьому ряду встановлюйте цілу черепицю . У четвертому ряду встановіть половинку черепиці, а потім одну цілу.
6
Рухайтеся по рядах, дотримуючись описану черговість, поки ряди черепиці не охоплять всю висоту даху від карниза до коника. Найкраще викладати черепицю симетрично - по однаковій кількості рядів на кожному схилі даху одночасно, щоб збалансувати навантаження на стіни будинку.
7
З боку горища ви згодом можете зміцнити з'єднання черепиці вапняним розчином або клоччям, а зовні окрасьте черепицю олійною фарбою.