Як посилити перекриття.

У житлових будинках міцність і якість перекриттів настільки ж важливі, наскільки важлива довговічність несучих стін і фундаменту будинку. У будинках старої споруди перекриття нерідко вимагають зміцнення, коли термін їх служби добігає кінця. Також посилення перекриття вимагають у разі перепланувань і збільшенням маси конструкцій, які чинять тиск на перекриття. Для того щоб посилити перекриття, потрібно відновити або збільшити їх несучі здібності.
Інструкція
1
Для цього ви можете зробити розвантаження перекриття, його полегшення, а також збільшити площу поперечного перерізу несучих елементів перекриття. Крім того, можна повністю змінити конструктивну схему перекриття. Для розвантаження перекриття необхідно найняти робітників, які замінять застарілі матеріали для теплоізоляції і звукоізоляції на сучасні матеріали, більш легкі і менш щільні, але при цьому більш ефективні.
2
Якщо ж потрібно збільшити площу поперечного перерізу в несучих балках перекриттів, на них потрібно встановити спеціальні металеві накладки і елементи, залізобетонні обойми, і так далі. Встановивши нові несучі елементи в перекриття , ви, тим самим, переносите частково на нові елементи те навантаження, яке раніше повністю йшла в старе перекриття .
3
Ще одним складним, але ефективним методом посилення перекриттів є повна зміна його конструктивної схеми, яким повинні займатися професійні будівельники. У цьому випадку статично визначні конструкції змінюються на статично невизначені, багатопрогонові системи змінюються на нерозрізні, а однопрогонові балкові схеми змінюються на шпренгельні.
4
У наявних конструкціях перекриття будівельники можуть створити пристрій попереднього напруження. Шпренгелів - підпружні ланцюга - встановлюють в межах висоти балок, і вони тягнуться від однієї опори до іншої, посилюючи балки.
5
Також для того щоб посилити всю систему балок цілком, ви можете зменшити проліт балок, встановивши додаткові опори - прогін, що передає навантаження на стіни і знімає її з перекриттів.