Як побудувати ферму для корови. Як побудувати зграйку для корів своїми руками.

В сільському господарстві та тваринництві корова - одне з найважливіших тварин, розведення якого зустрічається найчастіше. Корова підтримує домашнє господарство, приносить своїм господарям прибуток, і господарі, в свою чергу, повинні слідувати правилам догляду за коровою. Для того щоб тварина почувалася комфортно, йому необхідна ферма, або корівник, побудувати який нескладно.
Інструкція
1
Серед різних будматеріалів найкраще віддати перевагу бревенчатому корівника - колоди не дадуть тваринам замерзати, а також рублені стіни добре пропускають повітря і не призводять до скупчення вологи в приміщенні.
2
Встановіть цементний фундамент для того щоб захистити рублені стіни від негативного впливу навколишнього середовища. Якщо ви будуєте ферму для однієї корови, розраховуйте її розмір так, щоб місця в корівнику вистачило на одну корову, прохід і годівницю.
3
Площа підлоги на одну корову не повинна бути менше 6 квадратних метрів, а для корови з телям площа повинна складати не менше 10 квадратних метрів з висотою стін 2,5 метра. Пол встановлюйте трохи вище рівня землі так, щоб він був не рівним, а похилим. Утепліть підлогу і переконайтеся в його вологонепроникності.
4
Не робіть нахил підлоги надто великим - достатньо всього 2-3 см для відтоку рідини. Як матеріали для підлоги використовуйте глинобетон і дошки. Готові підлоги посипте тирсою і соломою - цю підстилку потрібно регулярно міняти.
5
Стеля в корівнику викладіть з товстих дощок, добре збитих один з одним. У дошках стелі не повинно бути щілин - всі наявні щілини законопатьте і загерметизуйте. Позаду стійла встановіть невеликий цементний прохід, а також жолоб для зливу рідини глибиною 10 см, а перед стійлом встановіть годівницю.
6
Для годівниці виготовте із соснових дощок довгий ящик. Ретельно очистіть і відшліфуйте дошки, щоб вони були гладкими і не травмували корову під час їжі. В центрі внутрішнього бортика годівниці виконайте округлий виріз, щоб корова могла опускати в нього шию під час їжі.