Як покрити дах ондуліном.

Досить великою популярністю в даний час в Росії користується єврошифер фірми «Ондулін». Його виробляють у Франції, Польщі та Бельгії. Саме тому люди звикли називати будь єврошифер ондулином . Самостійно покрити покрівлю ондулином не дуже складно.
Інструкція
1
Ондулін має невелику вагу. Один лист важить всього 5,5 кілограма. Стандартний його розмір 2х0,95 метра. Один аркуш має 10 хвиль висотою близько 4 сантиметрів. У комплекті з листами йде спеціальні цвяхи. На один лист знадобиться 20 цвяхів. Найчастіше люди набувають зелені, коричневі і червоні листи ондуліна. Служить цей матеріал близько 50 років.
2
Покривати покрівлю ондулином практично також легко, як монтувати звичайний шифер. Для розмітки вам обов'язково знадобиться кольоровий олівець і лінійка, зроблена з того ж еврошифера. Якщо необхідно, то листи ондуліна можна трохи деформувати. Його легко укладати на прямі поверхні, а також на нерівні. Врахуйте, радіус не повинен перевищувати 5 метрів. Ондулін прийнято вважати м'яким покрівельним матеріалом. Для кращої якості укладання потрібно зробити часту обрешітку. Аркуші не будуть після цього провисати. В процесі монтажу можна використовувати для різання ондулина електричний лобзик. Якщо його немає під рукою, то можна скористатися звичайною ножівкою по дереву. Заздалегідь її змастіть машинним маслом або солідолом.
3
Укладати листи потрібно обов'язково зверху від свеса даху. Укладання повинна проводитися паралельно землі. Для того щоб уникнути потовщень в місцях перехлеста, першим в ряду потрібно укласти цілий лист. Після цього у другому ряду лягає першим підлогу аркуша, виходять нижні ряди зміщеними на підлогу аркуша, на зразок цегляної кладки. Для того щоб капелюшки цвяхів були розташовані рівно, але за допомогою натягнутого шнура виставити мітки на гребенях хвиль. Саме по них потрібно потім забити цвяхи. На даний момент в будівельних магазинах є спеціальні саморізи для еврошифера.
4
Отже, залишилося тільки виконати заключну обробку. Зверху потрібно встановити коньковие елементи. Також потрібно закріпити елементи для обробки покрівлі з вертикальною стіною. Там де використовується спеціальний фартух, з боків потрібно встановить щипці за допомогою щипцевих елементів. Для гідроізоляції стиків ондулина з димарем і вікнами застосовується саме склеювати гидроизоляционная стрічка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8oRp3bAqr4o