Як знайти різницю потенціалів.

Електростатика - один з найбільш складних розділів фізики. При вивченні силових полів важливо знати про таку величину, як потенціал, яка характеризує поле в конкретно взятій точці, і вміти знаходити різницю потенціалів , тобто електрична напруга.
Вам знадобиться
  • аркуш паперу, ручка
Інструкція
1
Перед тим, як розібратися, що ж таке електрична напруга і як його обчислювати, необхідно ознайомитися ще з рядом понять.
2
Згідно з визначенням, електрична напруга між двома точками з'являється тоді, коли в одній з них є надлишок електронів по відношенню до іншої. За своїм заряду частинки можуть бути негативними «?» І позитивними «+». Різнойменні частки будуть притягуватися один до одного. Коли в одній точці не вистачає електронів, навколо неї утворює позитивне поле. Чим більше ця нестача, тим сильніше поле. Відповідно, коли в іншій точці електрони в надлишки, частка прагне їх віддати, утворюючи навколо себе негативне поле. Таким чином виходять два потенціалу, які прагнуть обмінятися електронами. Поки цього не сталося, між ними існує напруга, тобто різницю потенціалів .
3
Виходячи з вищесказаного, виходить, що різницю потенціалів дорівнює роботі електричного поля, здійсненої для того, щоб перемістити одиничний позитивний заряд з точки 1 в точку 2. Різниця потенціалів вимірюється в вольтах (В).
4
Щоб розрахувати різницю потенціалів , скористайтеся формулою U = Aq, де U - це шукане електричну напругу, A - робота електростатичного поля, а q - електричний заряд.
5
Для знаходження роботи необхідна своя формула. Згідно їй A = - (W2-W1) = - (ф2-ф1) q = q? Ф. q - величина постійна, а ф - це потенціал, який ви можете обчислити за формулою ф = kqr. k - це коефіцієнт жорсткості, рівний 9 * 10 ^ 9 H * м ^ 2/Кл ^ 2. r - це відстань від джерела поля до даної точки.