Як змусити себе змінитися. Як змусити змінити себе.

Зважитися на зміни непросто, але і тоді труднощі тільки починаються. Як змусити себе змінитися? Все наше єство деколи протестує проти змін, якими хорошими б вони не були. Вирішивши бігати вранці, ви відчуваєте, як складно стало вставати для цього, вивчення англійської мови - відмінна ідея, але чомусь буває так лінь взятися за підручник. Безліч прекрасних справ і завдань відкладаються і ніколи не реалізуються, тому що люди не змогли змусити себе змінитися.
Інструкція
1
Кожен хотів би бути здоровим, відмінно виглядати, мати гідну освіту і роботу, відмінних друзів і родину. Щоб домогтися деяких пунктів їх цього списку, потрібно змусити себе йти вперед - змінюватися і розвиватися. Часом людина приймає рішення, але прозанимавшись новою справою декілька днів, втрачає до нього інтерес. І це поведінка найбільш природно! Люди влаштовані так, що змінюватися вони не хочуть на підсвідомому рівні. Якщо і зараз все непогано, то до чого йти вперед? Не дарма кажуть, що краще - ворог хорошого.
2
Щоб почати змінюватися, потрібно в першу чергу бути готовим чинити опір тій своїй частині, яка боїться втратити тепле насиджене містечко і відправитися назустріч невідомості. Навіть якщо зміни тільки на краще, звичка і прихильність до старого способу життя гальмує їх наступ. Невідомість - страшне слово. Неясно, чи варто витрачати кілька годин на тиждень і відмовлятися від солодкого або від картоплі фрі з майонезом заради стрункої фігури. Записатися на курси підвищення кваліфікації - а чи вийде залишитися собою в цьому випадку? Наскільки зміни в дійсності здатні змінити людину? Самі собі люди не задають цих питань, але їх задає підсвідомість. І дуже часто воно сумнівається, а якщо до цього приєднується лінь, то битва, можна вважати, програна - якраз так люди і закидають нові починання.
3
Щоб впоратися зі страхом невідомості, яке відчуває наша підсвідомість, будьте готові поставити собі ці питання безпосередньо. Чи варто змінюватися? Опишіть всі переваги задуманих змін. Краще на листку паперу або в файлі на комп'ютері, щоб ви завжди могли зазирнути туди надалі. Будьте чесні - опишіть також і мінуси, які приносять зміни. Відмовитися від солодкого заради фігури, від зайвих 30 хвилин сну заради пробіжки вранці - все це повинно бути записано. Дивіться на справу з позиції стороннього спостерігача, всі плюси і мінуси, які несуть зміни, фіксуйте чесно і неупереджено.
4
Тепер прийшов час покинути позицію стороннього і знову дивитися на речі з точки зору своєї особистості. Проаналізуйте кожен мінус і подумайте, чим можна його компенсувати. Відмова від солодкого не має на увазі відмову від усіх смакоти: фрукти і овочі, натуральні соки - це ж відмінне ласощі! Лягайте на 30 хвилин раніше ввечері, і вам не доведеться не висипатися через пробіжок. Продумайте зміни у своєму житті так, щоб вони не порушили її природний хід і не заподіяли вам великих незручностей. Різко змінити своє життя мало кому під силу, але от зробити це плавно - це може кожен.
5
Не лінуйтеся втілювати свої плани в життя. Якщо ви відчуваєте, що заважає вам саме лінь, свідомо долайте її. Ставте собі запитання: «не через ліні чи я пропускаю пробіжку?» І якщо так, то будьте сильніше ліні.