Як виправити короткозорість.

Міопія або короткозорість - це очне захворювання, при якому хворий погано бачить і нечітко розрізняє предмети, що знаходяться на відстані. Виділяють 3 ступеня міопії: слабку до 3,0 діопрій (D); середню - від 3,0 до 6,0; високу - понад 6 діоптрій. Короткозорим людям для постійного носіння необхідні очки для дали, а в тих випадках, коли міопія перевищує 6 D і більше, навіть і для близької відстані. Міопія може бути вродженою і набутою, а з часом - прогресувати.
Інструкція
1
Для лікування короткозорості в офтальмології застосовується понад 20 методів. Основними методами є: корекція зору лазером; ленсектомія; радикальна кератотомія; пластика рогівки (кератопластика); імплантація різних факічних лінз та інші.
2
Лазерна корекція зору є найефективнішим методом лікування короткозорості, астигматизму і далекозорості. Корекція зору здійснюється за рахунок зміни рогівки, їй надається форма «природною природною лінзи». Даний метод дозволяє усунути міопію до - 15,0 діоптрій, проводиться в амбулаторних умовах, в режимі «1 дня». Відомі методи лазерної корекції: ЛАСІК, епі-ЛАСІК і супер-ЛАСІК, ФРК.
3
Рефракционная заміна кришталика застосовується в лікуванні короткозорості при більш високих ступенях, від - 15 до - 20 D. В основі методу лежить видалення прозорого кришталика і приміщення всередину очі інтраокулярної лінзи (штучного кришталика) з необхідною оптичною силою. Для проведення операції використовується офтальмохірургічних система, тривалість операції 15-20 хвилин, микрооперация проводиться в амбулаторних умовах, не вимагає перебування в стаціонарі і накладення швів.
4
При невтрачене природної акомодації пацієнту імплантуються факічних лінзи. У ході лікування зберігається природний кришталик, але проводиться імплантація спеціальної лінзи в передню або задню камеру ока. Метод використовується для корекції короткозорості до - 25 D.
5
При проведенні радикальної кератома наносяться по периферії рогівки радіальні ненаскрізні надрізи, надалі при зрощенні змінюється форма рогівки, її оптична сила і тим самим поліпшується зір. Останнім часом через тривале відновного періоду, поганого прогнозу, небезпеки ускладнень, в сучасних офтальмологічних клініках радикальна кератома не застосовується.
6
Пластика рогівки (кератопластика) передбачає виправлення короткозорості за рахунок зміни форми рогівки в результаті пересадки трансплантанта. В якості трансплантанта використовується донорська рогівка. Він пересідає в товщу рогівки або розташовується на її передніх шарах.
7
Метод виправлення короткозорості визначає висококваліфікований фахівець; багато залежить від стану органу зору пацієнта перед операцією; від особливостей будови ока; іноді використовується поєднання декількох технологій.
Зверніть увагу
Лазерна корекція - найефективніший і найбільш поширений на сьогоднішній день метод виправлення короткозорості, далекозорості та астигматизму. Виправлення зору відбувається за рахунок зміни форми рогівки. Під час корекції в результаті впливу на шари рогівки променем лазера, їй надається форма «природною лінзи», з індивідуальними для кожного пацієнта параметрами.
Корисна порада
В одного більше міопія, в іншого більше астигматизм, третій спокійно обходиться очками, а четверта вважає, що йому допоможе тільки операція. Тому виправлення не проста проблема. Проте залежно від величини міопії та астигматизму і від давності виникнення короткозорості - за кілька років, адже в результаті правильної роботи м'язів очне яблуко має поступово прийти до норми.