Як виміряти рівень цукру в крові.

Діагноз "діабет" ставиться щоденно декільком тисячам пацієнтів в усьому світі. Після встановленого діагнозу потрібно виконувати всі рекомендації лікаря-ендокринолога і тримати рівень цукру під постійним контролем. Найбільш достовірні результати можна отримати шляхом визначення рівня цукру в крові , що з успіхом робиться в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • -глюкометр
  • -тест-смужки
  • -Дієта, призначена ендокринологом
  • -відвідання ендокринолога для контролю
Інструкція
1
Першими ознаками діабету можуть бути постійна спрага, коли хочеться випити якомога більше рідини, а в роті все одно сухо, і часті позиви в туалет, особливо в нічний час. Загальне нездужання, стомлюваність, підвищений або знижений апетит. Але ці симптоми можуть бути передвісниками та інших не менш небезпечних хвороб. На підставі тільки даних скарг не можна поставити діагноз: діабет.
2
При наявності яких або ознак діабету потрібно негайно звернутися до дільничного лікаря, здати всі аналізи і на підставі результатів отримати направлення до фахівця. Якщо аналіз крові показав підвищений вміст цукру, дільничний випише напрямок до ендокринолога, який розповість все, що треба знати при цьому недугу, зокрема - режим харчування і правила самоконтролю рівня цукру, а також призначить відповідне лікування, поставить на облік і вестиме контроль перебігу захворювання.
3
Пацієнту потрібно буде постійно проводити самоконтроль рівня цукру крові в домашніх умовах. При адекватної компенсації діабету ризик небезпечних ускладнень скорочується. Загальне самопочуття дозволяє вести нормальне життя, але не забуваючи про призначену дієті, ліках та контролі цукру.
4
Найбільш поширений спосіб самоконтролю рівня цукру в крові - використання глюкометрів, які представлені в аптечній мережі в широкому асортименті, від різних виробників і за різною ціною. Після покупки приладу необхідно уважно ознайомитися з інструкцією та неухильно її дотримуватися для одержання найбільш достовірних результатів.
5
Рівень цукру потрібно контролювати кілька разів на день за рекомендацією ендокринолога. При коливаннях результатів в бік підвищення або зниження варто негайно звернутися до ендокринолога для проведення корекції лікування. Вранці натщесерце рівень цукру не повинен перевищувати нормальних показників здорової людини. Якщо терапія адекватна і не підлягає перегляду, то показники повинні бути в межах 3.3-5.5 ммоль. Після прийому їжі рівень цукру повинен досягати 7-8 ммоль, що також є нормою.
6
Вимірювання цукру на глюкометра полягає в нанесення краплі крові на спеціальну зону приладу. Через певну кількість часу, який у всіх приладів різне і залежить від фірми-виробника, на приладі висвітиться результат.
7
Другий за популярністю метод - використання тест-смужок зі спеціальними реактивами. Принцип вимірювання той же. На зону реактиву наноситься крапля крові . Результат перевіряється по зіставленню кольору зі шкалою-еталоном. Цей спосіб не менш надійний, хоча пацієнти ставляться до нього з побоюванням.
8
В даний час проводяться випробування нового приладу, який дозволить вимірювати рівень цукру в крові без проколів та нанесення крапель крові . Це буде прорив в медицині з контролю діабету та його вчасної компенсації.
Зверніть увагу
Сьогодні рівень цукру в крові можна виміряти будинку за допомогою глюкометра - простого приладу, який продається в будь-якій аптеці. Аналізи за допомогою домашнього глюкометра займають не більше 5 хвилин, а сама процедура забору крові максимально безболісна. Однак всі власники глюкометрів повинні знати, що вимірювання цукру на дому повинно проводитися за умови дотримання елементарних правил, про які й піде мова нижче.
Корисна порада
Навіщо проводити самоконтроль цукру в крові? Чому обов'язково щодня колоти собі пальці? Невже не можна обійтися без цього? Такі питання часто вголос або подумки задають собі пацієнти, що хворіють на цукровий діабет. А одна з найважливіших функцій підшлункової залози - це контроль цукру в крові. Тому потрібно щодня вимірювати цукор в крові. За допомогою сучасних приладів для домашнього використання це дуже легко і просто. Існує багато модифікацій приладів для вимірювання цукру в крові - Еліт (Німеччина) ...