Як зібрати вулик.

Якщо ви задалися метою почати розводити бджіл, вам потрібні вулики. Найкраще для цього підходять рамкові вулики. У таких вуликах пасічники можуть спокійно оглядати бджіл, відкачувати мед, не знищуючи бджіл. Рамковий вулик ви можете придбати у відповідному магазині, але набагато більш економічним буде виготовлення та складання вулика власними руками.
Інструкція
1
Для початку все точно розмітьте - деталі всіх пасічних вуликів повинні бути взаємозамінними, щоб ви могли в будь-який момент замінити зламану деталь вулика, пересадити разом з медовими рамками бджолину сім'ю або ж наростити вулик . Кращими матеріалами для виготовлення вуликів є такі породи дерев, як сосна, липа, ялина, тополя та інші. Щоб ваш вулик був довговічним, ретельно підберіть матеріал - дошки обов'язково повинні бути гладкими, сухими, без єдиної тріщини, червоточини і сучка.
2
Стандартний вулик складається з: - корпуса, в якому розміщуються рамки (він може мати неокремим дно або не мати його - у другому випадку дно виготовляється окремо); - знімною даху; - самих рамок ; - надставки з додатковими рамками.
3
Корпус слід виконувати так, щоб в його стінках не спостерігалося щілин. Кращим варіантом буде виготовлення вулика з шпунтованої дошки. Забезпечити вентиляцію вулика ви зможете, зробивши нижній і верхній льотки. Надставки повинні чітко підходити до корпусу вулика за розмірами. Дах зверху потрібно покрити руберойдом або листовим залізом.
4
Основною частиною будь-якого бджолиного вулика є рамки. Вони повинні бути квадратними і мати такий розмір, щоб нижня частина кожної рамки до дна вулика не досягала близько 9 мм. Між рамками відстань повинна бути строго від 7 до 10 мм. Якщо ж розміри ці будуть іншими, бджоли стануть закладати їх прополісом, а адже їм потрібно витрачати свої сили на виробництво меду.
5
Вулик повинен служити як мінімум 10 років. Для цього необхідно ретельно обробити його оліфою і фарбувати раз на два-три роки. Невикористовувані з тих чи інших причин вулики слід зберігати в сухому прохолодному приміщенні.
6
Багато бджолярі пробують виготовляти вулики з вінілу. Однак це не кращий вибір, так як бджоли гризуть вініл, в результаті чого вулик швидко виходить з ладу. Як би там не було, ідеальним варіантом для будь-якого вулика є дерево.