Як годувати ретривера.

ретрівер називають не один різновид собак, а цілу групу з шести порід. Усіх їх об'єднує те, що вони відносяться до мисливських собак, в обов'язки яких входить розшукати і принести вбиту дичину. Але не дивлячись на свій «мисливський» статус, ретрівери в даний час дуже популярні і в якості домашніх вихованців. Їх люблять не тільки за красивий і благородний зовнішній вигляд, але і за доброзичливий і поступливий характер. Тому дуже часто ретрівери з'являються навіть у сім'ях, де є маленькі діти. Якщо ви вирішили завести ретривера, вам необхідно ознайомитися з великою кількістю нюансів його змісту. Одним з важливих питань є харчування собаки.
Інструкція
1
Перше, з чого слід почати, це підготовка посуду для годування вашого ретривера. Фахівці рекомендують використовувати металеві миски, які довговічніші своїх пластмасових аналогів і краще миються. Крім того, не поскупилася купити спеціальну підставку для миски, щоб вона не стояла на підлозі, а перебувала на рівні верхньої частини лап тварини. Таким чином, ви збережете собаці правильну поставу.
2
Формуючи раціон для ретривера, ви можете вибрати один з трьох варіантів.
3
Традиційний, коли годування здійснюється тільки натуральними продуктаміВ цьому випадку в раціоні собаки обов'язково повинні бути присутніми м'ясо, нежирна риба, овочі, каші, молочні продукти. Вибираючи для ретривера м'ясо, віддавайте перевагу сухожиллям, ниркам, печінці, серцю. Ні в якому разі не давайте трубчасті кістки - вони можуть пошкодити шлунок або стравохід. З молочних продуктів віддавайте перевагу сиру, кисляку або кефіру. Молоко ретрівери засвоюють погано. Хліб ретрівер слід давати в обмеженій кількості, бажано чорний. Традиційний спосіб годування є оптимальним для собаки, але тільки в тому випадку, якщо ви зуміли підібрати збалансований раціон, що легко визначити за зовнішнім виглядом ретривера.
4
Сухий кормВаріант годування вашого вихованця виключно сухим кормом знімає питання про ретельному підборі дієти і балансу необхідних мінералів і поживних речовин. Однак, і тут не все просто. Сучасні виробники пропонують такий величезний вибір кормів, що починаючому собакознавці легко заплутатися. Намагайтеся купувати сухий корм відомого виробника, відповідний вазі і віку вашої собаки. Для початку спробуйте різні варіанти корму, знайдіть оптимальний варіант, який не викличе алергії і сподобається вашому собаці.
5
Змішаний варіант, коли ретривера годують як сухим, так і натуральним кормом. Рекомендації по підбору корму залишаються ті ж, що і в попередніх варіантах, але не забувайте, що необхідно розділяти раціон. В одне годування давайте собаці тільки сухий корм, в наступне - тільки натуральний.
6
Дорослого ретривера рекомендується годувати 2 рази на день. Слідкуйте, щоб ваш вихованець був ні занадто худим, ні надмірно пухким, і тоді здорове і збалансоване харчування стане запорукою гарного настрою і самопочуття вашої собаки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=et_zXAcfYGI