Як ловити берша.

Риба берш є близьким родичем судака і відноситься до сімейства окуневих. За зовнішніми ознаками він схожий з судаком, тому його можна легко переплутати. Тіло трохи довгасте і має циліндричну форму з невеликим горбом і стислий з боків. Однак берш значно поступається судакові за розмірами, довжина його становить 30-45 сантиметрів, вага близько двох кілограм.
Вам знадобиться
  • - Спінінг,
  • - джиговая приманка.
Інструкція
1
Жор берша починається з середини травня і триває до середини червня, саме в цей час риба харчується протягом цілого дня. Після цього жор починає поступово спадати і берш харчується тільки вранці і ввечері. У травні берш тримається на глибині 3-6 метрів, у червні - вже на глибинах до 10 метрів, в кінці липня - більше 10 метрів.
2
Через особливості проживання берша , його краще ловити з човна. Якщо у вас є човен, його можна знайти за допомогою ехолота або планомірного простукування ями і глибокого свала джігової приманкою. Причому човен потрібно ставити трохи далі найглибшого місця, щоб приманка під час проводки пройшла по глибині, і починаєте закидати спінінг з найпростішої джігової проводкою. Напевно відразу можуть трапитися клювання окуня, судака і щуки, а ближче до човна - і берша .
3
Досить всього десяти забросов для того щоб намацати зграйку цих риб. Якщо покльовок не сталося, переміститеся на човні у бік на відстань кілька десятків метрів. Почніть заново закидати спінінг. Берш - риба досить таки невибаглива і при першому попаданні в його поле зору приманки, слід клювання.
4
Покльовка у берша досить різка, і може здатися, що клюнув величезний гігант. Найчастіше риба берш ходить зграйками, тому з одного місця можна зловити відразу кілька риб. Якщо ловля відбувається в ямі, потрібно кинути якір таким чином, щоб вона перебувала нижче човна за течією.
5
Принади для лову берша підійдуть самі компактні, так як при лові з човна не потрібно дальній кидок. Добре підійдуть стримери, маленькі поролонові рибки до 5 см завдовжки, октопуси.
Корисна порада
Берш воліє харчуватися невеликими рибками, особливо піскарями, а після нересту, під час сильного жора, клює на хробака. Любить піщане дно і тримається на глибині. Для риболовлі беріть з собою побільше приманок і вантажив, адже неминучі зачепи, а так прикро залишитися в розпал клювання без снастей.