Як застебнути ґудзик.

Уміння самому застебнути гудзик прищеплюється одним з найперших в процесі навчання малюка самообслуговування. Розкутим підліток з абияк застебнутими гудзиками або елегантний джентльмен, витончено розстебнулася нижню гудзик піджака - це просте вміння супроводжує кожному з нас все життя, а ґудзик з необхідного елементу одягу стає часом модним аксесуаром або стильним акцентом.
Інструкція
1
Будьте наполегливі і терплячі, намагаючись навчити малюка застібати ґудзики самостійно. Повільно виконуючи дію, стежте за тим, щоб увага дитини було також сконцентровано на цій операції. Спочатку кілька разів покажіть дитині, як саме це робиться, а потім запропонуйте йому зробити це самостійно. Почніть навчання з великих гудзиків, легко входять у петлю на окремо що лежить одязі, хоча багатьом дітлахам подобається вчитися на одязі, одягненою на них самих. У цьому випадку починати треба з нижніх гудзиків - таким чином, маляті буде видно, що саме він робить.
2
Застібайте гудзик повільно, щоб малюк зміг вловити послідовність рухів ваших пальців. Зазвичай, одна рука підтримує зсередини ту підлозі одягу, на якій пришита гудзик, а інша рука одночасно фіксує підлозі з петлею над самою ґудзиком в той час, коли великий її палець підштовхує гудзик в петлю. Якщо у одягу повітряні петлі, то в цьому випадку одна рука тримає саму гудзик , інша ж одягає на неї петлю.
3
Будучи дорослою людиною, не зайве дотримуватися певних правил стилю, пов'язаних з наявністю одягу з гудзиками, а в деяких ситуаціях це буває просто необхідно. Завжди застебнутими на всі гудзики повинні бути штани і жилети. У піджаків нижній ґудзик завжди залишається розстебнутою. Якщо у піджака всього три гудзики, то також розстебнутою можна тримати і верхню гудзик . Верхню гудзик розстібають також і у сорочок, якщо ансамбль не передбачає краватки. Краватка одягається тільки на застебнуту на всі гудзики сорочку.
4
Використовуйте гудзики в якості модного елементу. У цьому випадку вони можуть бути як функціональними, так і просто декоративними. Ними можуть бути прикрашені лацкани кишень, на гудзики можуть кріпитися шлевки, що утримують підсукані штанини і рукави, за допомогою гудзиків можуть пристібатися знімні деталі одягу або елементи декору. Дизайн гудзиків може виявитися настільки елегантним або яскравим, що вони навіть можуть бути альтернативою біжутерії та прикрас.
Зверніть увагу
Ґудзик є одним з найпростіших і давніх, але в той же час самим надійним засобом, використовуваним як застібки.
Корисна порада
Навчати малюків самообслуговування бажано якомога раніше. Це не тільки сприяє їх самостійності і кілька розвантажує батьків, але виконання таких операцій, як застібання і розстібання гудзиків, блискавок, гачків і кнопок, зав'язування шнурків також сприяє розвитку дрібної моторики. А це в свою чергу сприятливо позначається на психоемоційному стані дитини і розвитку мови.
Багато чоловіків легковажно ставляться до дрібниць і не знають, що навіть гудзик знаходяться у владі правил етикету. І якщо на вашому піджаку більше однієї застібки, то вам доведеться запам'ятати кілька важливих речей.
Інструкція
1
Якщо піджак однобортний (з одним рядом ґудзиків), то нижній ґудзик завжди повинна залишатися розстебнутою. Таким чином, для піджаків на двох ґудзиках це єдиний можливий варіант. Якщо ґудзиків більше, то діє таке правило: в офіційній обстановці застібаються все крім нижньої, у більш неформальній можна розстебнути ще й верхню, повністю розстебнутий піджак допускається під час трапези і в театральному кріслі.
2
Якщо піджак двобортний, його слід застібати на всі гудзики, включаючи внутрішню. Крайню гудзик можна залишати розстебнутою тільки в тому випадку, якщо це продиктовано особливостями вашої фігури: великим статурою і широкою талією. За своєю природою такий піджак більш офіційний, ніж однобортний, тому носити його розстебнутим зовсім не рекомендується.
3
Також допускається наявність розстебнутих гудзиків на рукавах - це є своєрідним показником статусу, адже гудзики на рукавах дешевих піджаків є декоративними і тільки в більш дорогих моделей вони дійсно є функціональними.