Як навчитися вишивати стрічками.

Звиклим до швидкого ритму життя, деяким вишивальницям важко займатися рукоділлям, що вимагає великої затрати часу як на виконання роботи, так і на придбання необхідних навичок. Для таких людей прекрасно підійде вишивка стрічками . У короля Франції Людовика XV, за деякими даними, було таке незвичайне захоплення.
Вам знадобиться
 • - Тканина (канва, шовк, оксамит, джинсова тканина);
 • - стрічки необхідних квітів;
 • - пяльци;
 • - голки;
 • - ножиці.
Інструкція
1
Нанесіть бажаний малюнок на матеріал олівцем, або через копірку.
2
Тканина потрібно ретельно натягнути на п'яльці, наклавши її на меншу кільце і притискаючи кільцем більшого діаметра. Так, щоб на тканині не було складок, і вона не деформувалася і не провисала.
3
Закріплюють стрічку на тканини, починаючи вишивку декількома способами. Вибір залежить від того, чи потрібно просто зафіксувати або при цьому ще й прикрасити ленту.Варіант I. вдев стрічку в голку, виводять її на лицьову сторону, акуратно розправляють і фіксують шпилькою, набираючи на голку кілька ниток знизу від стрічки і зверху. Після цього стрічку виводять на виворітну сторону вишивки. Інший голкою з ниткою, відповідної за кольором фіксують стрічку будь-яким декоративним швом.Варіант II. Підігнути на виворітного стороні вишивки стрічку. В центрі згину робиться прокол, голка виводиться на лицьову сторону роботи.
4
Основні стібки, «Петелька». На лицьову сторону виводиться голка. Робиться невеликий відступ, поверніться на виворітну сторону, але стрічка протягується не повністю, а залишається петелька потрібного розміру. Після цього так само робиться наступна петелька. Якщо їх розташувати по колу, то вийде гарна квітка.
5
Мабуть, найкрасивіший стібок - «Розочка». Вишийте п'ятикутну зірку так, як би ви вишивали сніжинку, стібки повинні виходити з центру. Стрічку закріпіть на вивороті, зав'язавши вузлик. Виведіть голку на лицьову сторону. Стрічку потрібно протягнути під першим променем зірки, а потім розташувати стрічку над наступною ниткою малюнка-основи. І так повторювати дії до самого закінчення формування троянди потрібного розміру. Стрічку не потрібно сильно затягувати, щоб квітка вийшов об'ємним. Після стрічку виводять на виворітну сторону вишивки і закріплюють.
6
Закріплюють стрічку після закінчення вишивки, зробивши невелику петельку на виворітного стороні і простягнувши стрічку через неї і під кількома стібками.
Корисна порада
Голка повинна бути гострою, з вушком, в яке, яка скручуючись, пройде стрічка. Стрічки повинні бути шириною не менше чотирьох міліметрів.
Вишивка стрічками - один з найефектніших і простих видів рукоділля. Робота виглядає дуже об'ємно, красиво і при цьому не вимагає особливих навичок при виконанні. Проте для вишивання стрічками потрібно чимало терпіння і ретельний підбір матеріалів.
Вам знадобиться
 • - голки;
 • - тканина;
 • - пяльци;
 • - намистини і бісер;
 • - нитки;
 • - стрічки різних кольорів.
Інструкція
1
Підберіть правильні інструменти для вишивання стрічками. Голки повинні бути дуже гострими, з широкими вушками, щоб стрічка не скручувалася і легко проходила крізь отвір. Крім того, вам знадобляться п'яльці, інакше натягнути тканину належним чином не вдасться.
2
Краще всього використовувати шовкові стрічки, але знайти їх в магазині досить складно, тому починати можна і з стрічок з атласу або органзи. Деякі види стрічок не можна прати, тому перед початком роботи завжди мийте руки. Крім стрічок вам знадобляться нитки в тон, намистини і бісер для прикраси.
3
Використовуйте для вишивки стрічками будь-яку тканину, яка буде достатньо щільною і водночас дозволить легко пропускати крізь себе стрічки. Це може бути муслін, батист, рогожка, плис, сатин, лляна тканина, твід, джерсі, креп. Виріжте шматок на кілька сантиметрів більше планованої картини і всуньте його в п'яльці.
4
Для першої роботи обов'язково використовуйте зразок, постарайтеся точно повторити всі кольори і форму вишивки. Переведіть контури на тканину за допомогою олівця. Якщо вишивка світла, найкраще використовувати крейду або простьобаний контури контрастною ниткою.
5
Відріжте стрічку довжиною 50 см, вставте її в голку і, підігнувши кінчик, вколи голку по центру. Однією рукою підтримуйте стрічку, а другий - підтягуйте, зав'яжіть плоский вузол. В кінці роботи, щоб закріпити кінчик стрічки, проведіть голку під готовими стібками і зробіть петельку, легко затягніть.
6
Спробуйте освоїти тамбурний шов. Простягніть голку зі стрічкою на лицьову сторону, потім застроміть голку майже в те саме місце, звідки вона вийшла (залиште невелику петельку). З вивороту зробіть прокол через деяку відстань так, щоб вона вийшла всередині петельки. Повторюйте, в результаті у вас вийде косичка з петель.
7
Щоб обшити краю, використовуйте спосіб «полупетелькі». Зробивши петлю на лицьовій стороні, відступите трохи вліво або вправо і виведіть голку на лицьову сторону. Захопивши край петельки, тут же введіть голку назад. В результаті ви отримаєте окремі стібки, схожі на метеликів чи птахів.
8
Часто використовується у вишивці «французький вузлик». Для його виконання витягніть стрічку на лицьову сторону і два рази перев голку стрічкою, акуратно розподіліть витки. Потім введіть голку назад, майже в те саме місце, звідки вона вийшла.
9
Використовуючи різні види стібків, стрічки різних відтінків і ширини, заповніть простір вишивки. Кінчики стрічок найзручніше закріплювати за допомогою нитки з голкою, підігнувши край на 5 мм.