Як відключити доступ до мережі.

В комп'ютерних мережах, де є велика кількість персональних комп'ютерів, об'єднаних в домен або загальну групу, іноді виникає необхідність закриття доступу до певного комп'ютера. Для цього застосовується як апаратне, так і програмне відключення від мережі, що дозволяє обмежити або повністю виключити запити з інших комп'ютерів або інтернет-мереж.
Інструкція
1
За організацію обміну мережевими пакетами відповідає мережева карта комп'ютера, яка може бути зовнішньої або вбудованої в материнську (системну) плату. Вихід мережевої карти легко дізнатися за специфічним прямокутному роз'єму на задній стороні системного блоку. Зазвичай поруч з ним присутній світловий індикатор активності мережі. Для того щоб радикально припинити доступ до вашого комп'ютера з підключеною мережі (інтернет або локальної), від'єднайте кабель від мережевої карти. Цю процедуру можна виконувати як при включеному, так і вимкненому комп'ютері. Зазвичай на кінці кабелю закріплений прозорий коннектор, натискання на його засувку звільнить зацеп кабелю і дозволить легко його від'єднати.
2
Проте не завжди зручний спосіб прямого відключення і тоді краще робити відключення програмно. Для цього визначитеся, яку мережу вам необхідно відключити. Як правило, ПК може бути підключений одночасно до декількох мереж. Наприклад, до локальної мережі і мережі інтернет. Для будь-якої з них в операційних системах Windows створюються відповідні підключення, з назвами за замовчуванням «Підключення по локальній мережі», «Підключення по локальній мережі 2» і т.д. Щоб побачити властивості цих підключень і управляти ними перейдіть в панель керування Windows і откриойте «Мережеві підключення».
3
В відкритому вікні «Мережеві підключення» ви побачите всі діючі мережі комп'ютера. Виберіть цікавить вас підключення, правою кнопкою клацніть на відповідному ярлику. У який з'явився випадаючому меню клацніть на пункт «Відключити». Ця команда зупинить функціонування обраної вами мережі, а іконка підключення змінить колір на «бездіяльний» (сірий). Операції по включенню мережі будуть схожі, з тією лише різницею, що в випадаючому меню натисніть пункт «Включити».
4
Ще одним засобом блокування обраної мережі на комп'ютері є використання спеціальних програм - файерволов (firewall). Ці багатофункціональні програми, призначені для комплексного захисту і діагностики мереж, дозволять вам повністю блокувати доступ до мережі. Так, на прикладі програми Eset Smart Security, вбудований в неї файервол працює за замовчуванням в режимі фільтрації (мережа активна і фільтрується на загрози). Викликавши ж по контекстного меню програми команду «Блокувати мережевий трафік», ви програмно припиняєте взаємодія з мережами.
Зверніть увагу
Сучасні фаєрволи дозволяють не тільки швидко відключати доступ до мереж, а й тонко налаштовувати їх фільтрацію на різні загрози.
Корисна порада
Вибір способу відключення мережі залежить від ваших цілей. Найпростішим є фізична від'єднання від мережі - відключення мережевого кабелю.