Як обштукатурити піч. оштукатуріваніе печей в лазні.

Піч в будинку - це тепло і затишок в прохолодні дні. Щоб пічка виглядала красиво, її треба правильно обштукатурити. Багато людей до сих пір використовують цей спосіб, воліючи його більш сучасним (наприклад, обробці плиткою). Обштукатурити піч дуже просто, це може зробити кожен.
Вам знадобиться
  • глина, вапно, пісок, вода, кисть, сітка, синька, молоко
Інструкція
1
Візьміть глину, вапно і пісок у співвідношенні 1: 1: 4. Додайте воду в глину і вапно і ретельно перемішайте, поки маса не стане нагадувати сметану. Акуратно процідіть отриманий склад і додайте до нього просіяний пісок. Знову перешкодьте, видаляючи грудочки і бульбашки повітря.
2
Зчистите глину з поверхні печі і зачистите шви. Щоб розчин краще тримався, модно затягнути стінки пічки сіткою, що має дрібні осередки. Натягайте сітку посильніше, прикріплюючи її на швах за допомогою цвяхів.
3
Покладіть в піч дрова і затопите її. Нехай ваша пічка нагріється як слід. Після того як стінки печі потеплішають, намочіть їх водою і приступайте до нанесення розчину. Наносити його слід пошарово, при цьому кожен шар повинен підсохнути перед нанесенням наступного. Якісне оштукатуріваніе припускає товщину штукатурки не менше 10-15 мм.
4
Коли буде завдано останній шар, його слід розрівняти і затерти. Якщо виникли тріщинки, намочіть їх великою кількістю води, нанесіть розчин і акуратно затріть, повторивши при необхідності кілька разів.
5
Підготуйте тісто-фарбу з вапна, для цього візьміть вапно і загасите її молоком. Можна використовувати солону воду. Проте краще взяти молоко, бо тоді вапно буде добре закріплюватися, а при дотику до грубки ви не забрудниться. Можна підсинити фарбу, додавши трохи синьки. Тоді вапно не віддаватиме жовтизною, а грубка придбає красивий сніжний вид. Багато синьки класти не варто.
6
Наносите фарбу спершу горизонтальними мазками, почекайте, поки фарба висохне. Після цього нанесіть фарбу вертикально. Слідкуйте, щоб вона лягала рівно, без наліпок. Дочекайтеся повного висихання та затопите піч. Тепер ви зможете насолоджуватися теплом і затишком, прислухаючись до гудіння вогню.