Як подивитися мак-адресу. Як подивитися мак адресу мережевої.

Кожна фізична мережевий пристрій має персональний ідентифікатор - MAC- адресу (Media Access Control - управління доступом до середовища). Він являє собою групу з шести розділених дефісом чисел в шістнадцятковій системі числення. Кожне число в групі може мати значення від 00 до FF - в десятковій системі це відповідає діапазону від 0 до 255. Є кілька способів побачити MAC- адресу мережевого пристрою.
Інструкція
1
Використовуйте компонент «Властивості мережевого підключення» операційної системи, щоб побачити MAC- адресу мережевої карти. В ОС Windows XP для його запуску спочатку відкрийте головне меню на кнопці «Пуск», перейдіть в розділ «Налаштування» і виберіть пункт «Мережеві підключення». В ОС Windows Vista і Windows 7 спочатку запустіть з головного меню на кнопці «Пуск» панель керування, натисніть посилання «Мережа та Інтернет», виберіть «Перегляд стану мережі та завдань». Відкриється вікно «Центр управління мережами і загальним доступом», в якому треба вибрати «Управління мережевими підключеннями». Так ви отримаєте доступ до списку мережних підключень.
2
Виберіть у списку підключень те, яке відноситься до потрібної вам мережевої карти, клацніть правою кнопкою миші і клацніть в контекстному меню пункт «Властивості» - це дія однаково в кожній з трьох перерахованих ОС.
3
Натисніть кнопку «Відомості», якщо ви використовуєте ОС Windows Vista або Windows 7. В ОС Windows XP цю дію треба замінити переходом на вкладку «Підтримка» і натисненням кнопки «Подробности». В результаті у кожній з цих операційних систем відкриється інформаційне віконце, де в рядку «Фізичний адресу » і буде написаний MAC- адресу мережевої карти.
4
Інший спосіб - використовувати утиліту ipconfig. Вона працює в командному рядку, тому спочатку натисніть клавіші WIN + R або виберіть пункт «Виконати» в головному меню. Наберіть cmd в полі введення та натисніть Enter - так ви запустите термінал емулятора командного рядка.
5
Введіть ipconfig/all і натисніть клавішу Enter. Утиліта виведе на екран довгий список різноманітних даних, серед яких буде і MAC- адресу в рядку «Фізичний адресу ».
6
Третій спосіб - просто подивитися MAC- адресу на коробці мережевої карти. Вибитий він і на платі карти. На наклейці зі зворотного боку корпусу ноутбука теж повинен бути надрукований MAC- адресу . Однак треба мати на увазі, що в поточному сеансі роботи обладнання цей адресу може бути перепризначений.