Як поставити тісто на пироги. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Дріжджове тісто призначається для випікання різних виробів: пирогів і булочок, пончиків і пиріжків, ватрушок і пасок, а також багатьох інших борошняних виробів. Існує два основних способи приготування дріжджового тіста - опарний і безопарний. Опарний спосіб складається з двох процесів - приготування опари і приготування тіста. Безопарний спосіб набагато легше і швидше і він краще підходить для приготування тіста на пироги.
Вам знадобиться
  • На 900 г безопарного тіста:
  • 3 склянки борошна;
  • 4 столові ложки цукру;
  • 6 столових ложок олії або маргарину;
  • 3 яйця;
  • 15 г дріжджів;
  • 1/3 чайної ложки солі;
  • 3/4 склянки молока або води.
Інструкція
1
У каструлю налийте тепле молоко або теплу воду (ідеальна температура 30 градусів) і розчиніть дріжджі. Додайте сіль, цукор, яйця, просіяне борошно і замішують протягом десяти хвилин, щоб вийшла однорідна маса.
2
Під кінець замісу додайте підігріте масло, злегка перемішайте, накрийте каструлю кришкою і поставте в тепле місце для бродіння. Взимку можна до батареї, а влітку - на підвіконня.
3
Через 2,5 години після замісу, коли тісто сильно піднялося, зробіть його обминання. Це потрібно для видалення накопичився вуглекислого газу і для поновлення бродіння. Бродіння триває приблизно одну годину і вважається повністю закінченим, коли після максимального підйому тісто починає опускатися. Ідеальна для бродіння температура тесту 32 градуса, при зниженні температури бродіння сповільнюється, при підвищенні - прискорюється. Потрібно запам'ятати, що при температурі нижче 12 градусів і вище 50 градусів бродіння зовсім припиняється.
4
Готове тісто , після останнього процесу обминання викладіть з каструлі на чисту, суху і обсипану борошном дошку або на поверхню кухонного столу. Потім відріжте невеликий шматок тіста, покладіть його на дошку і притисніть зверху рукою так, щоб воно стало плоским. Далі з'єднайте краї тіста в центрі і переверніть, щоб це місце з'єднання тіста виявилося внизу, а гладка рівна поверхня зверху. Шматок тесту став рівною круглою формою.
5
Тепер тісто розкачайте на пласт для пирога. Після розкочування тісто залиште полежати при кімнатній температурі протягом п'яти хвилин для вистоювання. Якщо расстойка тесту недостатня, випічка виходить малого об'єму, непишний, погано пропечена; при зайвій расстойке випічка розпливчаста, а м'якуш має нерівномірні крупні пори. Після того різання всіх маніпуляцій можете приступати до приготування пирога.