Як порахувати кількість шпалер.

Приступаючи до ремонту квартири, ми часто стикаємося з питанням, яке кількість шпалер нам необхідно придбати. Тут треба врахувати особливості малюнка. Якщо він великий і його необхідно підганяти, то це потягне за собою додаткову витрату. Якщо шпалери однотонні або малюнок невеликий, втрати через підгонки будуть значно менше. І все ж краще купити шпалери з запасом, так як в процесі роботи частина полотна може бути зіпсована, а після ремонту з часом деякі місця, можливо, доведеться замінити.
Інструкція
1
Найпростіший і не дуже надійний спосіб - покластися на продавця. Для цього просто вимірюємо довжину, ширину і висоту кімнати, записуємо на листочку і йдемо в магазин. Майже завжди продавець підкаже необхідне число рулонів обраних вами шпалер. Так само в магазинах часто висять таблиці, але на повірку число виявляється значно більше, та й професіоналізм консультантів часто залишає бажати кращого.
2
Найбільш простий самостійний спосіб розрахунку полягає в наступному. Перш ніж обдерти старі шпалери, порахуйте кількість цілих наклеєних смуг. Вимірюємо висоту стіни і йдемо в магазин. Зверніть увагу на довжину полотна в рулоні, в середньому в один рулон входить три смуги. Але цей спосіб годиться лише, якщо ширина купованих шпалер збігається з шириною старих, раніше цей метод можна було вважати надійним і простим, оскільки всі шпалери були стандартні по ширині. Тепер він не дуже зручний.
3
Зразкове кількість можна порахувати і так. Припустимо що ширина шпалер 50 см. Вимірюємо периметр кімнати, припустимо у нас вийшло 16м. Ділимо цю величину на ширину шпалер (16: 0,5 = 32). Значить нам буде потрібно 32 смуги. Дивимося на довжину рулону і ділимо її на висоту кімнати (враховуйте раппорта для суміщення шпалер). У нас вийшло кількість смуг в рулоні. Ділимо необхідну кількість смуг на цю величину і отримуємо число рулонів. У стандартній довжині 10м. і виходить 4 смуги (32: 4 = 8). З цього числа треба відняти площу дверного отвору і вікна (в середньому вони займають по 0,5 рулону). Значить, нам потрібно 7 рулонів шпалер. Для запасу зазвичай беруть ще один рулон.Надеемся, ці прості способи обчислення допоможуть вам уникнути неприємних сюрпризів у ремонті і правильно визначити потрібну кількість шпалер для вашого ремонту. Бажаємо успіхів.