Як опріснити морську воду.

З кожним роком на тлі екології все більше постає проблема браку прісної води. Рівень її в світовому океані досягає всього близько 3%. З ростом населення її споживання збільшується, і це змушує людство вживати заходів по самостійному її виготовленню. Самим широко застосовуваним методом отримання придатної для використання води є її опріснення.
Вам знадобиться
  • - установка по дистиляції морської води;
  • - фільтри для очищення рідин.
Інструкція
1
Метою опріснення є зниження концентрації солей морської води до допустимого для людини рівня. Цей процес ділиться на два етапи - само опріснення і водоочищення. Найбільш популярним методом, об'єднуючим ці два процеси, є дистиляція. Перед її проведенням необхідно очистити воду від небажаних домішок і мікроорганізмів, які негативно можуть позначитися на здоров'ї і діяльності людини. При фільтрації використовуються фільтри грубого, тонкого, хімічної та біологічної очистки відповідного профілю.
2
При самому процесі дистиляції виробляється нагрівання очищеної води до температури кипіння. Коли вода кипить, то вона випаровується, а солі в свою чергу залишаються в ємності. Пар забирається спеціальними трубами, потім він охолоджується і залишається лише звичайна вода.Однако це досить дорогий спосіб, оскільки залишаються в ємності для морської води солі поступово порушують роботу подає труби. Це вимагає споруди багатокамерних дистиляторів, які скидають частину соляного розчину в море. Також установки для дистиляції постійно вимагають великої кількості теплової енергії.
3
Далі залишилася вода повторно фільтрується і після цього вважається дистильованої питної. Очищення отриманої води нічим не відрізняється від фільтрації звичайної води.
Зверніть увагу
Існують і інші методи опріснення, зокрема - заморозка, заснована на принципі того, що сіль не потрапляє в лід при заморожуванні. Однак це не менш витратна операція, ніж дістілляція.Шіроко використовується метод зворотного осмосу, який заснований на дрібній фільтрації через подвійну мембрану, проникну воду, але не пропускає сіль. Хоча він теж вважається не рентабельним, тому кількість одержуваної води мінімально і не відповідає витратам на її виробництво. Як, власне, і будь-який інший спосіб.