Як понизити напругу в мережі.

Якщо напруга в мережі перевищує допустимі норми або ж просто нестійке, то в цих випадках є сенс спробувати знизити його. Для цієї мети краще всього підійде трансформатор, але якщо у вас його немає, то можна спробувати це зробити підручними засобами.
Вам знадобиться
  • Для того, щоб понизити напругу в мережі, вам буде потрібно гасящий резистор, реактивні що гасять імпеданс, тиристорні регулятори.
Інструкція
1
Для того щоб отримати значне пониження напруги, необхідно додати великий опір. Спробуйте використовувати для цього гасящий резистор. Це пристосування можна купити в спеціалізованих магазинах, а можна і зібрати самостійно. Але необхідно пам'ятати, що в процесі використання такого резистором на ньому безглуздо виділяється велика кількість потужності.
2
Якщо вам необхідно понизити напруга в системах змінного струму, то спробуйте використовувати реактивні що гасять імпеданс. У поєднанні з звичайним конденсатором вийде справжнісінький конденсаторний блок живлення.
3
Напруга в ланцюзі без трансформатора можна понизити за допомогою тиристорних регуляторів. Збирати самостійно в домашніх умовах їх безглуздо, тому краще придбати готовий в спеціалізованому магазині. Їх електронна схема завдяки тому, що на напівперіоді змінного струму можна керувати затримкою включення тиристора, дозволяє значно змінити потужність, подводимую до навантаження.
4
Якщо вам потрібно зменшити напруга харчування в ланцюгах нема з перемінним, а з постійним струмом, то в цьому випадку поступайте таким чином. У ланцюг послідовно підключіть стабілітрон, мікрозборку-стабілізатор або замість нього можна підключити імпульсний перетворювач. Вибір другого пристрою повинен здійснюватися, грунтуючись на необхідний ступінь зниження напруги живлення. Всі перераховані вище електронні пристрої працюють таким же чином, як і напівпровідники. З цього випливає, що застосовувати їх краще, якщо ви володієте певним спектром знань в області електроніки.