Як вибрати пульсометр.

Якщо ви всерйоз займаєтеся певними видами спорту і бажаєте робити це з максимальною користю для здоров'я, то без якісного пульсометра вам не обійтися. Це компактний пристрій, за допомогою спеціальних датчиків може визначити частоту серцевих скорочень, тобто пульс. Таким чином, будь-яку тренування можна зробити максимально ефективною: організм не буде працювати на знос, але й розслаблятися пульсометр не дозволить. Дуже важливо правильно вибрати цей пристрій.
Інструкція
1
Визначтеся з видом цього приладу. Зараз на рику представлено досить велику кількість пульсометрів. Якщо говорити про їх конструкції, то тут виділяються пульсометри у вигляді наручного годинника і пульсометри, вбудовані в спеціальний міні-комп'ютер. Перший варіант дуже зручний при будь-яких заняттях. Другий застосовується в процесі різноманітних тренувань, проте для нього необхідно ще й знайти місце (наприклад, в кишені).
2
Друга відмінність - конструкція датчика. Пульсометр у вигляді годинника оснащений датчиком вбудованого типу. Це зручно, однак такі датчики не володіють високою точністю. Найбільш точним датчиком є датчик нагрудний. Його легко кріпити до тіла за допомогою спеціального ременя, і під час занять спортом він прекрасно тримається. Також існують датчики на палець і на мочку вуха. Проте їх точність також «кульгає».
3
Спосіб, яким передається сигнал: в цьому плані пульсометри поділяються на бездротові і дротяні. Якщо традиційний провідний спосіб не особливо зручний, то бездротової підходить для будь-яких занять. Передача сигналу без проводу здійснюється аналоговим і цифровим методом.
4
Вибираючи пульсометр, не забудьте придивитися і до дизайну пристосування, а також оцінити зручність експлуатації. Кнопки повинні натискатися дуже легко, цифри повинні відмінно читатися, щоб в процесі занять спортом Ви їх бачили. В ідеалі пульсометр повинен бути ще й водонепроникним, щоб його не зіпсував дощ.
5
Важлива функціональність приладу: він може «вміти» вважати кола, розраховувати зони навантажень, мати можливість програмування і вбудовану пам'ять. Перед покупкою оцініть, наскільки просто в пульсометра змінюються елементи живлення. Абсолютно марною покупкою буде пульсометр з нестандартними елементами живлення. Їх доведеться міняти в сервісному центрі, а це вельми незручно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9EfjtH5q-Kc
Зверніть увагу
ЧСС (частота серцевих скорочень) покаже рівень навантаження на організм, дозволить вибрати правильний темп тренування, визначити тривалість перерв між окремими етапами занять. Як на різних пульсометра вимірюється частота серцевих скорочень ЧСС? У пульсоміра існують 2 способи отримання інформації (через різних місць розташування датчика).
Корисна порада
У цій статті спробуємо розібратися, як вибрати пульсометр для бігу - найважливіший аксесуар будь-якого спортсмена займається бігом, його ще називають, монітор серцевого ритму. Основна і найважливіша функція будь-якого пульсометра - це вимірювання пульсу спортсмена (частоти серцевих скорочень - ЧСС), що дозволяє оцінювати і варіювати навантаження на серце під час тренувального процесу.