Як нагострити пилку.

Спочатку пила гостра і їй легко працювати, проте з часом зубчики затупляются. Відповідно, ви опиняєтеся перед вибором з трьох варіантів: купити нову пилку , звернутися до професіоналів або наточити пилку самому. Розглянемо, як здійснити останній варіант.
Вам знадобиться
  • - лещата;
  • - невеликий тригранний напилок на ручці;
  • - розводка для зубів пилки.
Інструкція
1
Уважно розгляньте пилку . Ваше завдання - зрозуміти, як пила була спочатку заточена і відновити її гостроту, а не придумувати свої способи. Зазвичай зубчики мають заточку, що йде з внутрішньої сторони зубчики назовні, з передньої і задньої частини зубця.
2
Далі закріпіть полотно пилки в лещатах, зубцями вгору. Пилу потрібно обов'язково закріплювати, щоб заточка була рівною і симетричною, інакше потім при роботі її може почати «вести» в сторону.
3
Починайте заточувати зубчики напилком від ручки пилки до кінця. Не треба сильно тиснути на інструмент - можна погнути або навіть відламати зубець. Довго точити непотрібно - зазвичай достатньо трьох-чотирьох рухів. Важливий момент: бажано все зубці точити однаковою кількістю рухів. Тобто якщо перший ви заточили за три рухи, то й інші потрібно точити так само. Не намагайтеся добитися бритвеною гостроти - це не потрібно. Вам треба довести пилку до такого стану, щоб про неї було легко подряпатися, але якщо прикласти палець до межі зубця, що не порізатися. Надмірно гостра заточка зникне через пару хвилин роботи, залишивши абсолютно тупу грань.
4
Якщо полотно пилки довге, і лещата не захоплював її всю, то переставляйте її в лещатах по ходу заточки. В іншому випадку гнучке полотно буде виляти з боку в бік, що знизить якість і акуратність роботи.
5
Ще раз уважно огляньте заточену пилку . Десь ви могли випадково занадто слабо натиснути на напилок, і заточка вийшла слабкіше. Такі огріхи слід усунути, а ще краще не допускати зовсім.
6
Фінальний штрих заточування - розводка пили. Правильна розводка майже так само важлива, як і гострота. За рахунок неї з пропила видаляються тирсу, і при роботі полотно не застряє. Нерозведену пилку буде постійно заклинювати, робота буде трудомісткою і неефективною. Тому до цього питання потрібно підійти серйозно. Отже, закріпіть пилку назад в лещата і візьміть розводку для пил. По черзі розводьте зубчики пилки в різні боки. Для різних пив ширина розводки різна, зазвичай 0,3-0,5 мм в різні боки. Оптимальною розводкою для кожної пилки є відгинання зубчиків на товщину її полотна. Для дворічних пив - в півтора-два рази більше.
7
Вийміть пилку з лещат і ще раз уважно огляньте. Усуньте виявлені огріхи в розводці, якщо такі є.
Зверніть увагу
При нерівно зробленої заточенню й розводці деякі зубці можуть відламана в процесі роботи.
Корисна порада
Замість розводки для пив можна використовувати склоріз з прорізом або пасатижі.