Як пиляти ДСП.

Дерево-стружкова плита ( ДСП ) складається з тирси, спресованих з клеєм. У зв'язку з такою незвичайною структурою, виникають складнощі при розпилі такої дошки на заготовки. При неакуратної обробці краю можуть сильно разлохматітся, так як тирса відокремлюються від клейового «цементу». До того ж, ще ДСП сильно тупить пилки.
Вам знадобиться
  • - лист ДСП;
  • - олівець;
  • - пила;
  • - профіль, правило або шина для розпилу.
Інструкція
1
Звичайна пила. Це самий трудомісткий і складний спосіб, підходить тільки для невеликих деталей. Вам потрібно зазначити олівцем лінію розпилу, потім покласти аркуш ДСП на стійку поверхню і почати акуратно пиляти. Намагайтеся пиляти під найгострішим кутом, по можливості водити пилкою взагалі паралельно заготівлі. Натискати на пилу варто якомога менше. В ідеалі нехай вона пиляє під власною вагою. Швидко рухати пилкою можна, інакше зріз буде неакуратним.
2
Електролобзик. Вартість інструменту від 2000 рублів. Цей спосіб набагато краще попереднього. Для початку намітьте олівцем лінію розпилу, потім притисніть до дошки уздовж цієї лінії профіль або правило, уздовж якого буде рухатися пилка лобзика. Намагайтеся вибирати максимально якісні і міцні пилки. В середньому однієї, навіть самої якісної пилки вистачає на 2,5-3 метра розпилу, далі доведеться міняти. Перед початком роботи виставте на електролобзику найповільнішу швидкість, інакше при великій швидкості зріз разлохматітся. Повільно просувайте лобзик по лінії, ні в якому разі сильно не натискайте. Тримайте інструмент міцно, так як вузьку пилку може почати «водити».
3
Ручна дискова електропила (паркетніца). Вартість такого інструменту вельми ліберальна - від 2500 рублів. До неї обов'язково потрібна направляюча шина, щоб зріз був рівним. Без неї пилку обов'язково відведе дуже сильно в сторону. Відповідно, виставте шину вздовж олівцевої позначки, потім приступайте до процесу. В даному випадку теж актуальні рекомендації з попередніх пунктів - не поспішати і не тиснути.
4
Верстат з дисковою пилкою. Це, безумовно, ідеальний варіант, але вельми дорогий - ціна починається з 13 000 рублів. Купівлею такого верстата варто потурбуватися тільки в тому випадку, якщо вам потрібно розпиляти дійсно багато ДСП або інших деревних матеріалів. Простіше кажучи, верстат повинен себе окупити. З іншого боку, якщо вас влаштовує вартість, то така «іграшка» максимально полегшить вам роботу. Для того щоб розпиляти лист ДСП на верстаті, вам потрібно провести лінію розрізу, покласти заготовку на стіл верстата і почати плавно подавати її під обертову пилку. Розріз виходить дуже рівним, а саму пилку не "водить» по сторонам, так як вона закріплена.
Зверніть увагу
Обов'язково потрібно надіти респіратор і захисні окуляри. Пил, що складається з тирси і клею, дуже шкідлива.
Корисна порада
Якщо на ДСП мається ламинирующий шар, можна перед розкрою надрізати його по майбутній лінії розпилу шилом або кінчиком ножа. Тоді на ламінованої поверхні не буде відколів.