Як вибрати свердло.

свердел різних видів існує безліч. Істотно розрізняються вони тільки зовнішніми параметрами (довжиною і діаметром) і матеріалом, для роботи з яким вони виготовлені і заточені. Відповідно, для початку вам потрібно вибрати розміри - для цього достатньо подивитися діаметр і довжину саморізів, анкерів і т.д., які ви зібралися кріпити в готові отвори. Далі потрібно підібрати відповідні свердла для кожного виду робіт.
Інструкція
1
Для свердління отворів в м'яких матеріалах, таких так гіпсокартон, дуже м'яке дерево, м'які утеплюючі панелі і т.д., підійдуть плоскі пір'яні свердла. Вони прості у виготовленні і за рахунок цього дуже дешеві.
2
Для свердління дерева і ДСП існують спеціальні свердла по дереву. Вони виглядають як звичайні спіралеподібні свердла зі звичайною косо заточеними симетричними головками. При правильному використанні свердла по дереву служать довго, так як робота йде з м'яким матеріалом.
3
Для роботи по металу також існує спеціальний вид свердел. Вони мають спиралевидную форму, але на відміну від свердел по дереву, їх головка виготовлена з високоміцної загартованої сталі.
4
Для свердління цегли застосовуються спеціальні свердла. Зазвичай вони спіралевидної форми, темно-сірого кольору, з посиленою головкою. Зовні вони схожі на побідитові, але ними неможливо просвердлити бетон, так що навіть не намагайтеся. Це інструмент вузького призначення, що відмінно справляється зі своєю функцією, але нездатний виконати що-небудь ще.
5
Побідитові свердла. Вони мають класичну спиралевидную форму, але з посиленою головкою з твердосплавних сталі. Даний вид свердел дуже міцний, ними можна просвердлити бетонну плиту або капітальну стіну. Однак майте на увазі: такі матеріали важкі в обробці і самі по собі тупят будь-який інструмент. Навіть якісним свердлом вам буде важко робити отвори в бетоні. Якщо потрібно просвердлити більше трьох-чотирьох отворів, краще запасіться декількома свердлами, оскільки затупити голівка не буде врізатися в стіну, навіть якщо сильно тиснути на дриль. Свердло буде просто в холосту обертатися, поступово нагріваючись, від чого в підсумку воно може зламатися. Так що при затуплении їх необхідно своєчасно замінювати.
6
Сверло для кахлю. Плитка є дуже крихким матеріалом і може легко розколотися при надмірному навантаженні. Тому для роботи з нею існують спеціальні свердла двох видів: з побідитовою головкою у формі коронки і з алмазним напиленням. Побідитове свердлить швидше, але є шанс все-таки ненароком розколоти плитку, так що краще використовувати його при свердлінні ще не приклеєною заготовки. Свердло з алмазним напиленням практично напевно не розколе плитку (якщо не тиснути на дриль і не включати ударний режим), але процес свердління дуже довгий. По суті це сталевий стрижень, покритий найдрібнішим алмазним напиленням, і свердлить воно за рахунок повільного стирання поверхні. До речі, такий вид свердел підходить для свердління скла, проте в звичайних побутових умовах це не потрібно.
Зверніть увагу
Будьте обережні і не перегрівайте свердло при роботі. Розколовшись від перегріву, воно може поранити вас осколками.
Корисна порада
При покупці зверніть увагу на зовнішній вигляд свердла. Воно має бути рівним, прямим, без механічних пошкоджень і одного кольору по всій довжині (за винятком головки у свердел особливої міцності).