Як вибрати чоловічі ковзани.

Катання на ковзанах сьогодні набуває все більшої популярності. У багатьох, навіть невеликих, містах відкриваються катки або заливаються майданчика на свіжому повітрі, де збираються новачки і любителі цього виду спорту. І якщо раніше серед відвідувачів, в основному, були діти та підлітки, то сьогодні на лід виходять навіть солідні чоловіки. Для того щоб отримувати максимум задоволення від цього виду спорту, дуже важливо купити правильні ковзани .
Інструкція
1
По-перше, перед тим як вирушати в магазин, необхідно визначитися, для яких занять ковзани вам потрібні. Якщо ви збираєтеся кататися серйозно, щодня приділяючи час тренувань, то вам необхідна дорога професійна екіпіровка - стоять такі ковзани від 600 $. Але якщо ви плануєте кататися тільки по парі годин у вихідні, то вони вам ні до чого.
2
Для сімейного катання вибирайте більш прості моделі. Популярністю у чоловіків завжди користувалися хокейні ковзани . За рахунок великого зчеплення з поверхнею льоду, на них досить швидко можна навчитися кататися і незабаром розвивати високу швидкість. Крім того, хокейні ковзани виготовляються із високоміцних сплавів, добре утримують голеностоп і захищають ногу від можливих ударів. Фігурні ковзани призначені для катання з виконанням різних елементів: обертань, стрибків і т.д. Прогулянкові або аматорські ковзани - відмінний варіант для неспішного катання, наприклад, з дитиною.
3
Вирушаючи в магазин за ковзанами, обов'язково візьміть із собою вовняні шкарпетки, в яких ви будете кататися. Підбирати розмір ковзанів необхідно з урахуванням як довжини, так і ширини стопи. У деяких марок є спеціальна характеристика - повнота колодки. Майте на увазі, що європейські розміри на 1,5-2 відрізняються від вітчизняних, тому звертайте увагу на таблицю розмірів, яка є майже в кожному магазині. Сидіти черевик повинен досить щільно, щоб нога не бовталася, але в той же час ні в якому разі не здавлювати стопу, що не натирати. Якщо під час примірки ви відчуваєте хоча б невеликий дискомфорт, спробуйте надіти ковзани на половину розміру менше або більше, так як під час катання дискомфорт помітно посилиться.
4
Що стосується якості, матеріалів і особливостей дизайну чоловічих ковзанів, то краще вибирати моделі з швидковисихаючими устілками та мовою з виїмкою для шнурка посередині, щоб язик не збивався з ноги в сторону. Також добре, якщо в черевику будуть спеціальні подушечки для захисту ноги від забитих місць і ушкоджень.
5
Кращі хокейні чоловічі ковзани робляться з шкіри, вуглепластика і синтетичного утеплювача. Якщо ж ви збираєтеся виробляти на льоду різні фінти та збираєтеся купувати фігурні ковзани , то варто вибрати шкіряні - вони досить жорсткі, добре поглинають вологу і приймають форму ноги. Втім, синтетичні моделі, наприклад, з поліуретану, теж вельми непогані: вони практично не промокають, легше за вагою та на більш довгий час зберігають вигляд. Якщо ви плануєте кататися нечасто, вибирайте ті ковзани , в яких вам зручно, незалежно від матеріалу. Головне, щоб зроблена екіпірування було якісно, з використанням хорошою стали для лез і з ретельно прошитими швами на черевиках.
Корисна порада
Обов'язково під час примірки правильно зашнуруйте черевик, щоб краще відчути, чи підходить вам розмір. Шнурувати потрібно знизу вгору, в ділянці носка трохи слабше, в області підйому трохи щільніше. Самі верхні гачки варто також затягнути трохи слабкіше, для забезпечення більшого комфорту.
Багато з захопленням дивляться на подання фігуристів. Ще б пак, адже це не просто красивий танець, але і висока техніка і досить-таки складні спортивні па. Тому фігурне катання стало улюбленим видом спорту багатьох росіян. Якщо професійно займатися фігурним катанням починають з дитинства, то любитель завжди може зробити його своїм хобі. Найголовніше і в тому і в іншому випадку - правильно підібрати ковзани.
Інструкція
1
Фігурні ковзани мають цілий ряд особливостей. Як і всі ковзани, фігурні складаються з черевика і леза. Лезо має зубці спереду, так як фігуристи ще й пересуваються на носках, також зубці дозволяють спортсменам здійснювати стрибки, що робить їх катання ще більш цікавим. Звичайно, зубцями потрібно навчитися користуватися. Хокеїстові, приміром, зробити це буде складно, тому що він звик кататися на гладких прямих лезах. Ще одна особливість фігурного коника в тому, що каблук правильно розподіляє центр ваги спортсмена.
2
Верх черевика найчастіше робиться з шкіри. Вона відмінно розтягується, тримає тепло і при цьому приймає анатомічну форму ноги фігуриста. Професійні черевики більш жорсткі і виконуються з декількох шарів шкіри.
3
Від підкладки залежить комфорт під час катання, тому при виборі фігурних ковзанів неодмінно потрібно на це звернути увагу. Професійні черевики мають м'яку ергономічну прокладку, що грає амортизирующую роль. На аматорських же ковзанах прокладка ще й служить утеплітелем.Подошва черевика може бути з пластику або шкіри. Шкіряна краще амортизує і тримає тепло, зате пластикова набагато легше.
4
Висота черевика зараз не є плюсом. Навпаки, чим нижче черевик, тим легше присідати. Але низькі черевики - це доля професіоналам, любителям ж краще не ризикувати вивихом голеностопа.Прі примірці, обов'язково вдягайте носок, але не дуже товстий. Черевик повинен бути зручним, щоб ніде нічого не натирало. Зашнурувавши черевик, поворухнете стопою. Якщо вона в черевику не ворушиться, п'ятка надійно зафіксована, то це ідеальний варіант. При найменшому дискомфорті міряйте інші. І пам'ятайте, що на виріст черевики брати не можна!