Як визначити частоту.

Частоту має будь повторюваний процес. Для того щоб її виміряти порахуйте кількість повторюваних циклів і поділіть на час, за який вони відбуваються. Якщо немає можливості порахувати кількість повторень (вони відбуваються занадто швидко), скористайтеся спеціальними формулами.
Вам знадобиться
  • годинник і електронний тестер з можливістю вимірювання напруги, сили струму, індуктивності і електроємна провідників
Інструкція
1
Визначення частоти механічних колебанійДля визначення частоти механічних коливань включіть секундомір і відрахуйте деяку кількість коливань. Для цього засікайте точку, в яку тіло повертається після чергового руху. Після цього кількість повних коливань поділіть на час у секундах, і отримаєте частоту, виміряну в Герцах. Якщо тіло обертається навколо нерухомої точки, то на ньому позначається довільна точка. За повне коливання приймайте повний оборот цієї точки. Для визначення частоти поділіть кількість повних обертів на той час, за яке вони здійснилися.
2
Визначення частоти змінного токаДля визначення частоти змінного струму візьміть цифровий (електронний) тестер. За допомогою перемикача на його корпусі виставте режим «вимірювання частоти». Після цього підключіть його до джерела змінного струму. На дисплеї пристрою з'явиться поточна частота електричного струму.
3
Визначення частоти в коливальному контуреПосле зарядки конденсатора в коливальному контурі в ньому починаються електромагнітні коливання. Для вимірювання їх частоти дізнайтеся ємність конденсатора і індуктивність котушки, які і складають коливальний контур. Якщо таких даних немає, зніміть їх за допомогою цифрового тестера, по черзі підключаючи його до конденсатора і котушки, попередньо встановивши перемикач на вимірювання ємності в Фарадах, а індуктивності в Генрі, відповідно. Перемножте отримані результати і вийміть з отриманого числа квадратний корінь. Потім помножте його на 6,28. Після цього один поділіть на отримане число. В результаті отримаєте частоту коливального контуру в Генрі.