Як визначити ємність.

Електрична ємність провідника практично використовується в конденсаторах різних типів. Найпоширеніші - плоский і циліндричний конденсатори. Для вимірювання ємності як плоского, так і циліндричного конденсатора знадобиться лінійка і штангенциркуль. Ємність будь-якого типу конденсатора можна виміряти при підключенні його до ланцюга змінного струму.
Вам знадобиться
  • лінійка, штангенциркуль, амперметр і вольтметр для змінного струму.
Інструкція
1
Виміряйте площу однієї з пластин обкладки конденсатора за допомогою лінійки або штангенциркуля. Якщо обкладка прямокутна, для цього помножте її довжину на ширину. Якщо кругла, виміряйте діаметр, який зведіть в квадрат, потім помножте на 3,14 і поділіть на 4. За допомогою штангенциркуля виміряйте відстань між обкладинками конденсатора. Всі вимірювання проводите в метрах. Потім визначте діелектричну проникність середовища, яка знаходиться між обкладинками конденсатора. Для повітря вона становить 1, а для інших речовин знаходиться в спеціальній таблиці. Для розрахунку ємності, площа однієї обкладинки помножте на діелектричну проникність середовища і розділіть на відстань між обкладинками конденсатора. Отриманий результат помножте на число 8,85 * 10-12 (10 в -12 ступеня). Відповіддю буде ємність конденсатора в Фарадах.
2
Ємність циліндричного конденсатора За допомогою штангенциркуля знайдіть радіуси циліндрів, складових обкладки конденсаторів. Для цього заміряйте їх діаметри і поділіть на 2. За допомогою лінійки виміряйте довжину обкладок, яка є висотою циліндра. Радіус і довжину вимірюйте в метрах. По таблиці визначте діелектричну проникність середовища між обкладками. Для розрахунку помножте число 6,28 на значення діелектричної проникності і довжину обкладок конденсатора. Це буде проміжний результат. Потім знайдіть відношення радіуса більшого циліндра до меншого, і з отриманого числа візьміть натуральний логарифм за допомогою калькулятора. Проміжний результат поділіть на отримане число і помножте на 8,85 * 10-12 (10 в -12 ступеня).
3
Ємність конденсатора в ланцюзі змінного струму Підключіть конденсатор до джерела змінного струму з відомою частотою. До його обкладкам приєднаєте вольтметр, а амперметр приєднаєте послідовно і зніміть показання відповідно в вольтах і амперах. Потім значення сили струму (амперметр), послідовно поділіть на значення напруги (вольтметр), частоту і число 6,28. В результаті отримаємо ємність конденсатора.
Корисна порада
Після підключення конденсатора, струм в ланцюзі потрібно нарощувати плавно, щоб конденсатор чи не перегорів і не «вистрілив». Активний опір ланцюга повинно бути пренебрежимо мало.