Як виміряти частоту.

Для вимірювання частоти необхідно кількість коливань або повних обертів тіла (при обертальному русі) поділити на час, за який вони відбуваються. При вимірюванні частоти коливального контуру або змінного струму користуються іншими методами вимірювання і розрахунку.
Вам знадобиться
  • секундомір і електронний тестер
Інструкція
1
Вимірювання частоти механічних колебанійПонаблюдайте за механічним коливальним рухом, і візуально визначте точку, де закінчується одне колебательно рух і починається інше. Краще візьміть одну з точок рівноваги, які є в будь-якому коливальному русі. Наприклад, якщо вантаж коливається на пружині, за таку точку візьміть крайнє верхнє або крайнє нижнє положення. Потім відрахуйте деяке число коливань, одночасно засічіть час, за який вони відбуваються, за допомогою секундоміра. Потім, отримане кількість коливань, поділіть на час, за який вони сталися, виміряний в секундах. В результаті отримаєте частоту коливань в Герцах. При вимірюванні частоти обертання тіла принцип той же, тільки замість коливань відраховується кількість повних обертів тіла.
2
Вимірювання частоти коливального контуру Для того щоб виміряти частоту коливального контуру, який складається з конденсатора і котушки індуктивності, дізнайтеся значення ємності конденсатора й індуктивності котушки. Якщо ємність і індуктивність невідомі заздалегідь, виміряйте їх електронним тестером. Для цього виберіть відповідні налаштування на ньому і приєднайте тестер черзі до котушки і конденсатора, знявши свідчення. Індуктивність виміряйте в Генрі, а ємність в Фарадах. Виміряний величини перемножте і з отриманого числа витягніть квадратний корінь. Те число, яке вийшло, помножте на 6,28. Потім число 1 розділіть на результат розрахунків. В результаті отримаєте частоту коливального контуру.
3
Вимірювання частоти змінного струму Щоб виміряти частоту змінного струму візьміть електронний (цифровий) тестер, налаштуйте на вимірювання частоти спеціальним перемикачем на його корпусі і приєднайте до джерела струму. На екрані миттєво побачите частоту змінного струму в ланцюзі в Герцах або кратних величинах.